Україна та Молдова підписали план співробітництва між прикордонними відомствами обох держав
Джерело: Держприкордонслужба
Представники України та Молдови підписали план співробітництва між прикордонними відомствами обох країн.
В пункті пропуску “Паланка-Маяки-Удобне” голова Держприкордонслужби генерал-майор Сергій Дейнеко та начальник Генерального інспекторату Прикордонної поліції МВС Республіки Молдова Руслан Галушка провели робочу зустріч.
Головними питаннями роботи сторін були – обговорення результатів служби відомств обох країн на спільному державному кордоні, обмін інформацією, що впливає на охорону державного кордону, шляхи протидії протиправній діяльності.
За результатами зустрічі керівники прикордонних відомств підписали план розвитку співробітництва між Державною прикордонною службою України та Прикордонною поліцією Республіки Молдова на 2024-2025 роки.
Додамо, що Молдова планує надіслати Україні першу партію гуманітарної допомоги у 2024 році. Загальна вартість цієї допомоги, у вигляді матеріальних цінностей та іншого обладнання, складає 4,9 мільйона леїв, що перевищує 250 тисяч євро.
Серед товарів, які будуть передані, зокрема 19 електростанцій, обладнання для переливання крові, майже 80 тисяч захисних масок, дезінфікуючі засоби для рук і понад 50 тисяч консервованих продуктів зі свинини та риби.
Гуманітарну допомогу буде доставлено в Україну командами Генерального інспекторату з надзвичайних ситуацій. Для покриття транспортних витрат передбачено трохи понад 100 тисяч леїв, що становить понад 5 тисяч євро.
Міністерство фінансів разом з Міністерством внутрішніх справ, за допомогою Митної служби та Прикордонної поліції, забезпечать оперативне виконання всіх формальностей, пов’язаних із перетином кордону для перевозу цих товарів.
- 21 грудня під час онлайн-зустрічі прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та прем’єр-міністра Молдови Доріна Речана підписано низку протоколів, які спростять і зменшать час перетину українсько-молдовського кордону для громадян і вантажів.
- Влад Георціге – глава генштабу Румунії – вважає, що Європа повинна вживати заходів та готуватись до ймовірної агресії з боку РФ, адже у випадку перемоги в Україні наступною ціллю Росії стане Молдова.
- У 14 населених пунктах Молдови працюватимуть спеціалісти, які будуть відповідати за соціальну інтеграцію українських переселенців. У пресслужбі делегації Європейського союзу в Молдові повідомили, що нові працівники будуть активно діяти в межах ініціативи “Мери за зростання”, яку фінансує ЄС та ПРООН.
Триває 1078-ма доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 844 тисячі осіб.
5 лютого відзначають Всесвітній день читання вголос. Християни сьогодні згадують мученицю Агафію.
За даними синоптиків у середу, 5 лютого, у більшості регіонів пройдуть опади.
Єврокомісія оголосила про виділення 3 млн євро на підтримку російських та білоруських ЗМІ, котрі працюють у країнах Євросоюзу.
4 лютого представники Європейської комісії, Європейської служби зовнішніх справ, Ради Європи, України та 37 держав погодили головні параметри для створення спеціального трибуналу щодо злочину агресії РФ проти України.