Фон дер Ляєн виключила співпрацю з «друзями Путіна» в новому парламенті ЄС

Джерело: The Guardian

21 лютого президентка Європейської комісії Урсула фон дер Ляєн виключила співпрацю з “друзями” російського лідера Володимира Путіна в наступному парламенті ЄС через два дні після оголошення про те, що вона балотується на другий термін.

Ті, хто захищає наші цінності від друзів Путіна, це ті, з ким я хочу працювати, — наголосила вона журналістам у Брюсселі разом із лідером її правоцентристської Європейської народної партії Манфредом Вебером.

Пані фон дер Ляєн запитали, чи буде вона, коли виграє новий термін, співпрацювати з парламентською більшістю, до якої увійшли праві європейські консерватори та реформісти.

Зазначивши, що червневі вибори блоку змінять склад політичних груп у Європарламенті, вона провела червону лінію щодо партій, які вважаються проросійськими.

Важливо, що я працюю з проєвропейськими, пронатовськими, проукраїнськими, явно прихильниками наших демократичних цінностей, групами, – відповіла президентка. – Співпраця з друзями Путіна – неможлива, – додала вона.

Зауважимо, 19 лютого президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн офіційно оголосила, що балотуватиметься на другий термін голови провідної установи ЄС у Брюсселі.

Виступаючи на зборах партії Християнсько-демократичного союзу (ХДС) у Берліні 19 лютого, фон дер Ляєн підтвердила висування своєї кандидатури на наступні п’ять років на посаді, що стало першим кроком у чотиримісячній передвиборчій боротьбі.

Раніше вона не коментувала цього питання.

Після затвердження її кандидатури, політикиня має отримати підтримку двох інших партій в ЄНП, до якої також входять правлячі партії в Греції, Ірландії, Литві та Швеції.

Голосування має відбутися у березні на зʼїзді ЄНП у Бухаресті.

Оголошуючи про висунення фон дер Ляєн кандидаткою від ХДС, Фрідріх Мерц, лідер партії, наголосив, що її висунули “одностайно”, і що він працюватиме над тим, щоб її вибір також був одностайним на голосуванні ЄНП.

Глави урядів Данії, Естонії, Фінляндії, Латвії, Норвегії, Польщі та Швеції 27 листопада ухвалили спільну заяву, в якій запевнили у посиленні підтримки України найближчими місяцями. 

У Франції розглядають можливість розробки балістичної ракети наземного базування з радіусом дії до 1000 кілометрів. Це питання обговорюється між командуванням Збройних сил Франції та Генеральним директоратом з озброєння.

У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 27 листопада.  На даний час відбулося 150 бойових зіткнень. Найгарячішою сьогодні є ситуація на Покровському та Курахівському напрямках, також ворог активний на Куп’янському і Времівському напрямках.

Російські війська посилили штурми Торецька, застосовуючи артилерію, дрони та піхотні групи. За словами речниці ОТУ “Луганськ” Анастасії Бобовнікової, ворог не рахується з втратами, кидаючи у бій зокрема не підготовлених контрактників.

Лідер “Європейської солідарності” Петро Порошенко зустрівся в Оттаві з парламентською групою дружби Канада-Україна. Він поінформував про детальну та відверту розмову з усього спектру питань безпекового порядку денного.