РФ готує «систему підготовки громадян до військової служби» в окупованому Криму

Джерело: ЦНС

У Центрі національного спротиву повідомили, що на тимчасово окупованій території АР Крим представники російських військ продовжують політику спрямовану на мілітаризацію українських дітей.

Зазначається, що за наявною інформацією росіяни мають на меті запровадити “загальнодержавну систему підготовки громадян до військової служби” на ТОТ Криму.

Відповідно до всіх так званих розпоряджень, окупанти ставлять за мету створити у кожному муніципальному утворенні суб’єктів РФ загальних центрів так званого військово-патріотичного виховання та підготовку молоді до майбутньої служби, — зазначили у повідомленні.

Також зауважується, шо розглядається можливість діяльності регіональних відділень російської молодіжної військово-патріотичної організації “Юнармія”, яка заснована міноборони РФ у 2016 році.

У ЦНС закликали цивільне населення на ТОТ АР Крим не брати участь у подібних заходах. У разі, якщо такої участі неможливо уникнути, радять проявляти максимальну пасивність та незацікавленість.

Зауважимо, колаборантці Ані Григорян – заступниці очільника окупаційного “комітету молодіжної політики Криму” – повідомлено про підозру. На цю посаду її призначили за особистої протекції гауляйтера Аксьонова у листопаді 2022 року для масового нав’язування кремлівської пропаганди серед підростаючого покоління.

Перебуваючи у лавах загарбницького уряду, Григорян публічно закликає кримських школярів готуватися до війни проти України та вступати до російських військових училищ. З такими тезами вона виступала перед сотнею учнів у Форосі на шкільних зборах восени цього року.

Також фігурантка очолює так званий “центр військово-патріотичного виховання “Авангард”, який створено окупантами на території півострова.

Комітет ООН з прав дитини в четвер, 8 лютого, закликав Росію припинити примусове переміщення дітей з окупованих територій України та повернути їх до їхніх сімей. У доповіді щодо Росії комітет ООН зазначив, що Москва повинна надати інформацію про точну кількість вивезених з України дітей та їхнє місцеперебування, щоб їх можна було ідентифікувати та повернути.

Комітет також зазначив, що Росія має забезпечити, щоб жодна дитина не була позбавлена ​​українського громадянства, а також щоб їх особистість, ім’я та сімейні стосунки було збережено.

Британська розвідка повідомила, що станом на сьогодні щонайменше 11 000 українських дітей утримуються у 43 так званих “таборах перевиховання” по всій Росії за тисячі км від дому.

На російсько-українській війна загинув командир 110 окремої механізованої бригади імені генерал-хорунжого Марка Безручка полковник Сергій Захаревич.

Сили оборони України 30 червня здійснили успішний удар по пункту управління 8-ї загальновійськової армії ЗС РФ на тимчасово окупованій території Донецької області, суттєво ускладнивши оперативне управління в ключових районах. 

1 липня президент Володимир Зеленський підписав Закон, котрим гарантується військовослужбовцям виплата грошової компенсації за всі невикористані дні відпустки у разі звільнення зі служби (№ 4470-IX). 

1 липня російський лідер Володимир Путін провів розмову з президентом Франції Емманюелем Макроном.

Міжвідомча робоча група з перевірки обґрунтованості рішень медико-соціальних експертних комісій вже опрацювала 1692 із 2636 справ стосовно посадовців. Станом на 1 липня скасували 445 рішень.