Після розлучення жінки частіше вживають антидепресанти, ніж чоловіки, – дослідження
Джерело: The Guardian
Результати дослідження, проведеного професором Яоюе Ху з Медичного університету Чунціна, свідчать, що жінки частіше звертаються по допомогу до антидепресантів після розриву стосунків із партнером, ніж чоловіки.
У дослідженні, профінансованому Європейською дослідницькою радою та Академією Фінляндії, взяли участь 228,644 жителів Фінляндії у віці від 50 до 70 років у період з 1996 по 2018 рік, кожен з яких пережив розрив стосунків, розлучення або тяжку втрату в період з 2000 до 2014 року.
Зокрема 33% респондентів розірвали шлюб, 30% розійшлися зі своїм партнером і роз’їхалися, а 37% перенесли важку втрату через смерть партнера.
У період за чотири роки до розлучення 6% жінок починали приймати антидепресанти, порівняно з 3.2% чоловіків.
За шість місяців до розлучення вживання антидепресантів збільшилося на 5% у чоловіків та на 7% – у жінок.
Тоді як через рік після розлучення рівень використання антидепресантів стабілізувався, хоча в обох гендерів він залишався вищим, ніж до розлучення.
Результати вказують на те, що жінкам важче емоційно адаптуватися до розриву стосунків у пізнішому віці порівняно з чоловіками.
Дослідження також показало, що чоловіки частіше відновлювали партнерські відносини після тяжкої втрати чи розриву стосунків, ніж жінки.
Водночас зауважується, що кількість “сірих” розлучень – у віці 50 років і більше – зростає у країнах з високим рівнем доходу через старіння населення.
За словами Гевіна Скотта, партнера із сімейного права британської юридичної фірми Freeths, ці цифри “не дивують”. Він пояснив, що при більшості розлучень дружини, як і раніше, перебувають у слабшому фінансовому становищі, ніж їхні чоловіки, оскільки вони відмовилися від розвитку своєї кар’єри і стали основними опікунами дітей.
- Американська співачка Аріана Гранде та її чоловік Далтон Гомес розходяться. Гранде подала заяву на розлучення в понеділок, 18 вересня, у Лос-Анджелесі. Співачка зазначила, що “непримиренні розбіжності” стали підставою для розірвання шлюбу.
27 квітня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна і США домовилися не враховувати вже надану допомогу у майбутній угоді про співпрацю щодо рідкісноземельних металів.
До кінця квітня 2025 року Чехія у межах своєї ініціативи спорядить Україні ще 400 тисяч великокаліберних боєприпасів, повідомила міністерка оборони Яна Чернохова.
ChatGPT суттєво змінив спосіб, у який ми працюємо і живемо. За останніми даними, щодня понад 100 мільйонів осіб використовують його для обробки понад мільярда запитів. Втім, цей чат-бот вже встиг заробити репутацію “чорної діри для приватності” через побоювання щодо обробки введених користувачами даних.
Президент США Дональд Трамп затребував, аби адміністрації Панамського та Суецького каналів скасували збори за прохід військових кораблів та цивільних судів під прапором США.
27 квітня міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус заявив, що Україна не повинна погоджуватися на пропозицію президента США Дональда Трампа поступитися територією в обмін на припинення вогню з Росією, оскільки це було б схоже на “капітуляцію”.