Річард Бренсон і онук Оппенгеймера закликають «зупинити» ШІ та кліматичну катастрофу

Джерело: CNBC

Неурядова організація The Elders, заснована експрезидентом ПАР Нельсоном Манделою та мільярдером Річардом Бренсоном, опублікувала лист із закликом до світових лідерів розглянути екзистенційні ризики, пов’язані зі штучним інтелектом, змінами клімату, пандеміями та ядерною зброєю.

Лист підписали 50 діячів, серед яких – Річард Бренсон, ексгенсек ООН Пан Гі Мун, експрем’єр Великої Британії Гордон Браун, співзасновник Skype Яан Таллінн, лауреат Нобелівської премії миру Оскар Аріас Санчес та онук Роберта Оппенгеймера – Чарльз.

“Наш світ у серйозній небезпеці. Ми маємо справу з низкою загроз, які піддають ризику все людство. Наші лідери не реагують з необхідною мудрістю та терміновістю”, – йдеться у заяві.

Підписанти закликають світових лідерів до дій проти ескалації небезпек кліматичної кризи, пандемій, ядерної зброї та некерованого штучного інтелекту.

Вони також просять провідних політиків прийняти довгострокову стратегію та проявити “рішучість вирішувати нерозв’язні проблеми, а не просто управляти ними; мудрість приймати рішення, засновані на наукових доказах; терпіння, щоб вислухати всіх, кого це стосується”.

“Вплив цих загроз уже можна спостерігати: клімат, що швидко змінюється, пандемія, яка вбила мільйони людей і коштувала трильйони, війни, у яких відкрито говорилося про використання ядерної зброї. Деякі з цих загроз ставлять під загрозу саме існування життя на землі”, – йдеться у листі.

У Міндовкіллі повідомили, що Україна отримала шанс не просто відновити інфраструктуру після війни, а й зробити економіку дружньою до довкілля, відкритою для інновацій і рівною для всіх громадян. Одним із ключових інструментів такого переходу може стати розвиток “зелених” робочих місць.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не досяг жодного прогресу у переговорах про припинення вогню в Україні під час телефонної розмови з главою Росії Володимиром Путіним 3 липня.

У переговорах про членство в ЄС країни-кандидати впорядковують законодавчі зміни за “кластерами” – тематичними блоками європейського права, які охоплюють ключові сфери політики. Україна має пройти шість таких кластерів, гармонізувавши своє законодавство з нормами ЄС.

Німеччина опрацьовує можливість постачання Україні додаткових систем протиповітряної оборони. Мова про закупівлю ЗРК Patriot у США.

3 липня МЗС України запросило посла Угорщини у зв’язку з черговими недружніми заявами угорської сторони.