24 лютого – друга річниця повномасштабного вторгнення РФ в Україну

Джерело: Букви

Два роки тому, 24 лютого 2022-го, близько 5 години ранку російські війська вторглися на територію незалежної та суверенної України.

Зокрема о 4:50 президент РФ Володимир Путін звернувся у відеоформаті до росіян із заявою про початок “спеціальної військової операції в Україні”.

І вже о п’ятій годині ранку російські армійці атакували Україну по всій лінії кордону – в Луганській, Сумській, Харківській, Чернігівській та Житомирській областях, з боку тимчасово окупованого Криму, на Донбасі, а також почали заходити з боку Білорусі на Київ і Київську область.

Ракетних ударів завдано по Харкову, Одесі, Києву, Житомиру, Броварах, Херсону, Миколаєву, Дніпру та Запоріжжю.

Невдовзі Верховна Рада проголосувала за введення в Україні воєнного стану з 24 лютого.

Лідер фракції “Євросолідарність” Петро Порошенко у другу річницю повномасштабного вторгнення Росії в Україну закликав усіх обʼєднатися навколо ЗСУ і спільно працювати на перемогу.

“Розпочалася 730 доба 24 лютого. Але не для всіх. Хтось уже забув про єдність, втягує армію в брудні політичні ігри, думає про піар та майбутні вибори. Вибори, яких може і ніколи не бути, якщо “вони” не схаменуться. Нам усім дуже важко. Але не дозволяйте зневірі й розпачу забратися в серце. Працюємо на перемогу. Переконаний, що якщо Бог дав нам ці випробування, то знав, що ми все витримаємо і впораємося. Тому тримаємо розум холодним, серце гарячим, а спину рівно”, – наголосив п’ятий президент України.

Народна депутатка України Юлія Тимошенко також звернулася до українського народу.

“24 лютого. Два роки повномасштабної війни. Два роки нашої біди, нашого суму, два роки горя і втрат. А ще два роки неймовірної мужності. Два роки нашої честі, нашої слави, нашої стійкості, нашої гордості! Це час, коли ми стали великою країною й великими людьми. Переможемо! Слава Україні!”, – написала вона.

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук подякував українським захисникам за оборону держави.

“У небі. На землі. На воді. Удень і вночі. Щодня. Щохвилини. Щосекунди. Наші Захисники й Захисниці! Дякую за відсіч ворога! Дякую за захист нашої землі! Дякую за боротьбу за наше майбутнє! Вічна шана і вічна памʼять всім, хто віддав життя у боротьбі за суверенітет і територіальну цілісність! Дякую всьому Українському народові за стійкість! Єдність!
Витримку й віру! Віру в Україну! Віру у Перемогу! Нашу Перемогу”, – зазначив він.

Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський також висловив подяку українським воїнам, які стоять на захисті держави, та всім, хто наближає нашу перемогу.

“Сьогодні мої слова подяки всім українським захисникам і захисницям, які і у ці хвилини відбивають російські атаки і знищують ворога. Низький уклін медикам, рятувальникам, волонтерам – всім тим, хто допомагає Силам оборони України наближати нашу Перемогу! У цей день я також хочу подякувати нашим партнерам за допомогу. Кожен снаряд, кожен танк, кожна бронемашина – це насамперед збереженні життя українського солдата. Ми воюємо за кожен метр нашої землі, втім найцінніше, що в нас є – життя українського воїна”, – підкреслив він.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.