На Житомирщині почали проводити дослідження мозку із застосуванням штучного інтелекту
Джерело: МОЗ України
У Житомирській обласній клінічній лікарні почали застосовувати штучний інтелект під час проведення діагностичних досліджень.
Це вже пʼятий медичний заклад, що адаптував телемедичне рішення “BrainScan”, яке Україна отримала як гуманітарну допомогу. Раніше пристрій уже почали застосовувати у Роздільній, Одесі, а також у прифронтовому Краматорську.
BrainScan – це хмарне рішення на основі штучного інтелекту, яке виявляє ураження та патології головного мозку людини. Технологія допомагає лікареві отримати альтернативну думку, щоби запобігти можливим лікарським помилкам, та пришвидшує діагностику, коли час є критичним фактором для життя людини.
Як відбувається дослідження?
- BrainScan інтегрується з системами зберігання радіологічних досліджень у медичному закладі;
- Після проведення компʼютерної томографії штучний інтелект автоматично аналізує зображення;
- Алгоритми виявляють потенційні патологічні зміни та підсвічують їх локалізації в головному мозку пацієнта;
- Лікар отримує детальний звіт від BrainScan у вигляді інфографік, теплових мап та структурованого тексту;
- Протягом кількох хвилин після обробки знімка лікар уже може прийняти рішення щодо подальшої діагностики та лікування пацієнта на основі отриманих результатів.
За час адаптації рішення з використанням “BrainScan” проведено понад 600 діагностик головного мозку.
Зазначимо, що Одеса стала першим містом в Україні, де впроваджено пілотний проєкт з телемедицини “BrainScan”.
Проєкт впроваджується Міністерством охорони здоровʼя України за підтримки проєкту USAID “Сталий розвиток національних систем охорони здоровʼя в Україні” (LHSS).
- Одеса стала першим містом України, де впроваджено пілотний проєкт з телемедицини BrainScan. Система працює на базі штучного інтелекту для діагностики хвороб головного мозку.
- Кабінет міністрів України схвалив стратегію розбудови телемедицини в Україні, яка дозволить підвищити стандарти якості надання медичної допомоги із застосуванням телемедицини.
- Українські та французькі лікарі разом прооперують українських пацієнтів з мінно-вибуховими травмами.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що у випадку підтримки “АдН” Ілон Маск підтримує “частково праворадикальну партію”, яка “виступає за зближення Німеччини з путінською Росією і прагне підриву трансатлантичних відносин”.
Міністерство внутрішніх справ Польщі працює над створенням правил евакуації цивільного населення та національних культурних цінностей у разі стихійного лиха чи військової загрози.
Президент Володимир Зеленський підписав указ №13/2025, котрим вніс зміни до положень про проходження військової служби іноземцями та особами без громадянства.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 5 січня. На даний час відбулося 177 бойових зіткнень.
Президент Володимир Зеленський у тригодинному інтерв’ю блогеру Лексу Фрідману зокрема згадав про перші дні повномасштабного вторгнення та розповів як бачить припинення вогню.