Депутати невизнаного Придністров’я вирішили звернутися до РФ з проханням про «захист»

Джерело: “Новини Придністров’я”

В середу, 28 лютого, депутати невизнаного Придністров’я на з’їзді звернулися до Ради Федерації та Державної Думи РФ з проханням про “захист” регіону нібито через “посилений тиск Молдови”.

“Росія бере участь у миротворчій місії на Дністрі та є гарантом та посередником у переговорному процесі”, – йдеться у зверненні депутатів.

Президент ПМР Вадим Красносільський заявив, що Молдова “використовує глобальні труднощі для утиску Придністров’я”.

“Це стосується розвалу Радянського Союзу свого часу, це стосується пандемії, це стосується бойових дій в Україні”.

Депутати також звернулися до ООН з проханням “припинити порушення сусідньою Молдовою прав і свобод громадян Придністров’я та не допустити провокацій, що ведуть до ескалації напруженості”.

У зверненні згадують ОБСЄ, Міжпарламентську Асамблею держав СНД, парламент ЄС і Міжнародний Комітет Червоного Хреста.

Депутати просять забезпечити “умови для цивілізованого врегулювання конфлікту”, під яким мають на увазі нібито “тиск Молдови” на регіон.

Нагадаємо, що 22 лютого речник Головного управління розвідки Міноборони України Андрій Юсов зазначив, що депутати невизнаного Придністров’я не мають наміру звертатись до президента РФ Володимира Путіна стосовно прийняття ПМР до складу Росії.

Раптова заява Росії про негайне великоднє перемир’я стала, на думку аналітиків, черговим свідченням цинізму Москви у питаннях миру. Тимчасове припинення бойових дій, оголошене у суботу главою РФ Володимиром Путіним, викликало численні сумніви щодо його щирості та практичного втілення.

Європейський Союз обережно відреагував на оголошене главою РФ Володимиром Путіним великоднє перемир’я в Україні тривалістю 30 годин, заявивши, що Москва може припинити війну в будь-який момент, якщо справді цього прагне.

Російські військовослужбовці мають намір розчистити переправу через річку Чорний Жеребець на Донеччині, використовуючи “режим припинення вогню”, попереджають аналітики DeepState з посиланням на дані 66 окремої механізованої бригади.

Два британські винищувачі Typhoon, дислоковані у Польщі, двічі перехопили російські літаки над Балтійським морем минулого тижня. Це були перші бойові вильоти в межах операції Chessman, яку Велика Британія виконує спільно зі Швецією для захисту східного флангу НАТО.

20 квітня президент Володимир Зеленський повідомив, що станом на 16:00, російські війська тільки збільшують кількість застосування важкого озброєння.  Посилаючись на доповідь Головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, він зауважив, що від початку доби й до 16-ї години загалом відбулося 46 російських штурмових дій на різних напрямках і 901 обстріл, і з цієї кількості 448 — саме з важкого озброєння.