ОБСЄ запустила спецмеханізм щодо випадків свавільного затримання РФ цивільних українців

Джерело: Дмитро Кулеба/X

Держави-учасниці Організації з безпеки і співробітництва в Європі офіційно активували “Московський механізм” щодо українських цивільних заручників, яких утримує Росія.

“Вітаю застосування “Московського механізму” переважною більшістю країн-учасниць ОБСЄ у відповідь на свавільні затримання Росією українських цивільних. Очікую, що застосування “Московського механізму” ОБСЄ допоможе нам визначити реальні масштаби цього злочину і встановити факти”, – написав очільник МЗС України.

Дмитро Кулеба зазначив, що це перший чинний міжнародний механізм, задіяний у цьому питанні.

Він також наголосив, що під час цієї війни Росія взяла в заручники тисячі цивільних українців на окупованих територіях. За його словами, вони є найуразливішою групою, міжнародна увага до якої недостатня.

“Я продовжую закликати всі міжнародні організації, громадські організації та ЗМІ приділяти більше уваги українським цивільним заручникам, яких утримує Росія. Ми продовжуватимемо докладати всіх зусиль, щоб звільнити їх усіх, і я вдячний нашим партнерам за потужну підтримку в цьому питанні. Кожен російський злочин має бути розслідуваний, а винні притягнуті до відповідальності”, – резюмував очільник МЗС України Дмитро Кулеба.

Довідково. “Московський механізм” – це формальна процедура, встановлена в межах ОБСЄ, що дозволяє розгортання міжнародної місії зі встановлення фактів для вирішення конкретної проблеми з правами людини в регіоні ОБСЄ.

Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.

10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.

Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією. 

Згідно з доповіддю Моніторингової місії ООН з прав людини, у червні в Україні загинули 232 цивільних, що стало найвищим рівнем за останні три роки. Ще 1343 дістали поранення. 

Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.