Україна оцінює ризик можливого прориву оборони Росією до літа – Bloomberg

Джерело: Bloomberg

Українські посадовці стурбовані тим, що просування Росії може набрати значних обертів до літа, якщо союзники Києва не зможуть збільшити постачання боєприпасів.

Внутрішні оцінки ситуації на полі бою з Києва стають дедалі похмурішими, оскільки українські сили намагаються стримувати російські атаки, одночасно розподіляючи кількість снарядів, які вони можуть використати.

Головнокомандувач Олександр Сирський заявив 29 лютого, що помилки командирів на передовій посилили проблеми, з якими зіштовхнулася оборона України навколо Авдіївки, яку цього місяця захопили російські війська. Сирський зазначив, що направив більше військ і боєприпасів для посилення українських позицій.

Песимізм серед українців та союзників посилювався протягом кількох тижнів, оскільки вони бачили, як російські сили перехопили ініціативу на лінії фронту, а життєво важлива допомога від США була затримана в Конгресі. Падіння Авдіївки та кількох прилеглих сіл викликає побоювання, що оборона може не витримати.

Ці втрати мають стати тривожним дзвінком для союзників України, пояснив європейський посадовець.

Україна може почати програвати війну цього року, — попередив військовий аналітик Майкл Кофман, фахівець з Росії та України Фонду Карнегі.

Згідно з оцінками української розвідки, президент РФ Володимир Путін не відмовився від своєї початкової мети захопити великі міста, включаючи Київ та Одесу, поінформувала особа на умовах анонімності. Якби російські війська досягли Одеси, вони змогли б перекрити ключові шляхи експорту зерна України через Чорне море, а також відкрити доступ до Молдови, де сепаратистський регіон Придністров’я 28 лютого звернувся до Москви за політичною підтримкою.

Залежно від результатів нинішньої кампанії, Росія вирішить, чи продовжувати повільне просування, чи накопичувати ресурси для більшого удару, щоб прорвати українські лінії цього літа, припустило наближене до українського керівництва джерело.

29 лютого Путін під час звернення до федеральних зборів повторив, що все ще планує досягти цілей, поставлених на початку повномасштабного вторгнення, які залишаються незмінними з 2022 року.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що нестача боєприпасів впливає на ситуацію на полі бою, і попередив, що Росія планує новий наступ навесні або на початку літа.

Найближчими місяцями нам буде важко, тому що в США є коливання, які впливають на деякі країни, хоча Євросоюз показав, що здатний бути лідером.

Великий наступ усе ще буде викликом для Кремля після двох років війни, яка виснажила його сили. Зусилля Росії взяти Київ, Харків і рушити на Одесу в перші тижні війни зазнали вражаючого провалу.

Попри нестачу озброєння в Україні, Росії знадобиться набагато більше солдатів, а також важких танків і транспортних засобів, щоб розпочати наступ, заявив в інтерв’ю 17 лютого адмірал Роб Бауер, голова військового комітету НАТО.

Путін має більше артилерії, у нього є можливість щомісяця замінювати певну кількість ракет, які він використовує, але він не досяг повного успіху з погляду збільшення, наприклад, танків і бронетехніки, — пояснив Бауер.

Він вказав на нещодавні українські повідомлення про те, що, попри втрату Авдіївки, втрати російських військ становили семеро вбитих росіян на кожного армійця, якого втратив Київ.

Співвідношення один до семи означає, що йому знадобиться багато сил, – повторив експерт.

Натомість стратегія України полягає в тому, щоб максимально утримати лінію фронту до другої половини року, коли країна отримає винищувачі F-16 і має наростити виробництво західних боєприпасів. Це дозволить Києву спланувати ще один контрнаступ у 2025 році.

  • Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат зауважив, що вже декілька днів поспіль окупанти не використовують літаки далекого радіолокаційного виявлення та управління А-50, що полегшує роботу силам ППО.
  • Директор Центрального розвідувального управління Вільям Бернс наголосив на важливості продовження допомоги Україні.
  • ЦРУ та інші американські розвідувальні служби надають дані українським воїнам для цілеспрямованих ракетних ударів, відстежують пересування російських військ та допомагають підтримувати шпигунські мережі.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…