Франція спорядить Україні 100 дронів Delair — глава Міноборони
Джерело: Себастьян Лекорню/X
Міністр оборони Франції Себастьян Лекорню повідомив, що країна замовить 100 безпілотників у компанії Delair для України.
Французькі дрони планують постачити вже цього літа.
Завдяки інноваційній програмі Франція замовляє у Delair 100 боєприпасів з дистанційним керуванням, які надійдуть до України цього літа, — зазначив Лекорню.
Par un programme innovant, la France commande 100 munitions téléopérées à Delair, qui arriveront en 🇺🇦 dès cet été.
Au total, 2000 munitions téléopérées seront commandées à notre industrie de défense. Pour les besoins de nos armées et les besoins de l’Ukraine. pic.twitter.com/dhxUR41lPU
— Sébastien Lecornu (@SebLecornu) February 29, 2024
Загалом Франція планує замовити виробництво 2 тисяч безпілотників для потреб французьких військ та України.
Зауважимо, у 2023 році Франція передала ЗСУ понад 150 безпілотників компанії Delair. Тоді Лекорню наголосив, що компанія Delair і її генеральний директор є “конкретним прикладом прихильності Франції підтримці України”.
Зауважується, що Україна самостійно обрала модель безпілотника, тоді як уряд Франції профінансував виробництво.
Delair, як один з провідних світових виробників дронів, пропонує БПЛА з нерухомим крилом по всьому світу з 2011 року. Компанія пропонує своїм клієнтам безпілотники DT46, DT26 Line та UX11.
- 26 лютого президент Франції Емманюель Макрон заявив, що поки що немає консенсусу стосовно відправки військ в Україну, однак, цю тему не можна виключати.
- Раніше Емманюель Макрон закликав європейські країни підтримувати Україну “у довгостроковій перспективі” і бути готовими на випадок, якщо Вашингтон вирішить припинити підтримку зруйнованої війною країни.
- Інженер-генерал з озброєння та голова Фонду підтримки України Жан-Франсуа Док під час зустрічі української та французької делегацій у Києві заявив, що Франція збільшить постачання боєприпасів до України у 2024 році.
- Міністерствам оборони, закордонних справ і фінансів Франції запропонують перенаправити кошти та розглянути економію для оплати озброєння, починаючи від ракет і закінчуючи артилерією, повідомили джерела, знайомі з цим питанням, не повідомляючи подробиць, оскільки обговорення тривають. Скорочення видатків призвело до того, що французькому уряду складно зібрати фінансування для пакету військової допомоги Україні обсягом у 3 мільярди євро.
- Франція та Нідерланди підтримали план закупівлі боєприпасів за межами Європи, щоб швидше передати вкрай необхідні снаряди в Україну, оскільки сили Києва зіштовхуються з продовженням наступу Росії.
Міжнародне журі та World Press Photo перепросили за об’єднання в одну візуальну пару двох фоторобіт — “Підземний польовий шпиталь” Нанни Хайтманн та “По той бік окопів” Флоріана Бахмаєра.
Нардеп від “Слуги народу”, член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Федір Веніславський поінформував, що Міністерство оборони розробило новий механізм ротації на фронті, котрий передбачає “кілька місяців відпочинку” після 90 днів безперервної служби та участі у бойових діях.
Адміністрація президента США Дональда Трампа дійшла висновку, що укласти мирну угоду щодо України найближчими місяцями не вдасться, підтвердили двоє американських посадовці. У зв’язку з цим Білий дім розробляє механізми тиску як на Москву, так і на Київ.
Україна надала США підтвердження ударів Росії по енергетичній інфраструктурі, що порушує домовленості про перемир’я, повідомив президент Володимир Зеленський у вечірньому зверненні.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію станом на 22:00 1 квітня. Від початку цієї доби відбулося 141 бойове зіткнення.