Ймовірно, РФ заборонила використовувати літаки А-50 в Україні – британська розвідка

Джерело: міноборони Великої Британії

Після втрати другого літака дальнього радіолокаційного виявлення А-50 Росія, ймовірно, заборонила їх використання для операцій в Україні.

На думку розвідників, імовірно ця заборона триватиме поки триватиме внутрішнє розслідування щодо нездатності захищати літак та способів зменшення загрози б оку української ППО.

Фахівці додали, що втрата можливості використовувати А-50 значно погіршить здатність військ РФ оцінювати ситуацію на фронті.

“Це прогалина в можливостях, яку Росія не може собі дозволити над спірним повітряним простором східної та південної України”, – мовиться у звіті розвідки.

Розділити припустили, що росіянам доведеться шукати варіанти, аби подолати цю прогалину шляхом перепрофілювання літаків і прийняття більшого ризику заради забезпечення ефективної повітряної підтримки, яку потребують сухопутні війська РФ.

“Це довготривала проблема, яка майже напевно загострилась після виведення А-50, які підтримували операції. Втома планера та екіпажу майже напевне посилиться, коли А-50 повернуть до експлуатації, а флот буде дедалі розтягнутим”, — додали у розвідці.

Фахівці резюмували, що, швидше за все, Росія спробує повернути до експлуатації раніше законсервовані А-50, щоб пом’якшити вище згадану проблему.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.

Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.

Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.