Серію українських імерсивних виставок представили в Німеччині та Японії

Фото: Мінкульт

Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України 

Протягом лютого виставки “Імерсивний світ Шевченка” та “Україна земля хоробрих”, створені завдяки партнерству продюсерів з України Наталі Делієвої та з Канади Валерія Костюка, представили в Берліні та Мюнхені в Німеччині, а також в Токіо в Японії.

16 лютого, до других роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Український Вільний Університет у Мюнхені, посольство Канади в Німеччині та посольство України в Німеччині провели показ двох мультимедійних виставок: “Україна: земля хоробрих” та “Імерсивний Світ Тараса Шевченка”.

Пізніше в Берліні на форумі Україна-Німеччина відбувся Імерсивний концерт “Звуки України”, який включав Імерсивний контент виставок “Імерсивний світ Тараса Шевченка”, про українських митців в Канаді “Осередок”, “Україна земля хоробрих” – під авторську фортепіанну музику українського композитора та піаніста Тимура Полянського.

Концерт відкрила заступниця міністра культури та інформаційної політики України Анастасія Бондар разом з послом Канади в Німеччині.

А вже 23 лютого в Токіо в концертному залі посольства Канади в Японії у партнерстві з посольством України в Японії відбулась прем’єра імерсивного концерту “THE SOUND OF UKRAINE”.

Фото: Мінкульт

Українська мультимедійна виставка вперше демонструвалась в Японії під музику Тимура Полянського та відомої японської скрипальки Тії Савади. Подія була присвячена другим роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На ній були присутні посли Німеччини, Молдови, Румунії, Австрії, Литви, Греції, Естонії, Латвії, Грузії, Франції, Італії, Іспанії, Канади і України.

Виставки створені Наталею Ділієвою підкорили серця не одного глядача по всьому світу. За свої досягнення та невпинну працю протягом багатьох років, за великий внесок в розвиток культури, суспільну та волонтерську діяльність її було нагороджено орденом Княгині Ольги III ступеня, який вручив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в стінах МКІП.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Минулого тижня Росія оголосила, що розпочала операцію зі звільнення Курської області. Вона може зайняти не один місяць, оскільки кинутих у контрнаступ військ не вистачить, хоча їх уже приблизно вчетверо більше, ніж українці, вважають експерти.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.