Серію українських імерсивних виставок представили в Німеччині та Японії

Фото: Мінкульт
Джерело: Міністерство культури та інформаційної політики України
Протягом лютого виставки “Імерсивний світ Шевченка” та “Україна земля хоробрих”, створені завдяки партнерству продюсерів з України Наталі Делієвої та з Канади Валерія Костюка, представили в Берліні та Мюнхені в Німеччині, а також в Токіо в Японії.
16 лютого, до других роковин повномасштабного вторгнення Росії в Україну, Український Вільний Університет у Мюнхені, посольство Канади в Німеччині та посольство України в Німеччині провели показ двох мультимедійних виставок: “Україна: земля хоробрих” та “Імерсивний Світ Тараса Шевченка”.
Пізніше в Берліні на форумі Україна-Німеччина відбувся Імерсивний концерт “Звуки України”, який включав Імерсивний контент виставок “Імерсивний світ Тараса Шевченка”, про українських митців в Канаді “Осередок”, “Україна земля хоробрих” – під авторську фортепіанну музику українського композитора та піаніста Тимура Полянського.
Концерт відкрила заступниця міністра культури та інформаційної політики України Анастасія Бондар разом з послом Канади в Німеччині.
А вже 23 лютого в Токіо в концертному залі посольства Канади в Японії у партнерстві з посольством України в Японії відбулась прем’єра імерсивного концерту “THE SOUND OF UKRAINE”.

Фото: Мінкульт
Українська мультимедійна виставка вперше демонструвалась в Японії під музику Тимура Полянського та відомої японської скрипальки Тії Савади. Подія була присвячена другим роковинам повномасштабного вторгнення Росії в Україну. На ній були присутні посли Німеччини, Молдови, Румунії, Австрії, Литви, Греції, Естонії, Латвії, Грузії, Франції, Італії, Іспанії, Канади і України.
Виставки створені Наталею Ділієвою підкорили серця не одного глядача по всьому світу. За свої досягнення та невпинну працю протягом багатьох років, за великий внесок в розвиток культури, суспільну та волонтерську діяльність її було нагороджено орденом Княгині Ольги III ступеня, який вручив т. в. о. міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв в стінах МКІП.
- Зруйновані лікарні та робота медиків під обстрілами – у музеї Панами показали документальну фотовиставку воєнних злочинів Росії проти України.
- 15 лютого в Музеї шведської армії в Стокгольмі відкрилась знакова міжнародна музейна виставка “Перехрестя: 1000 років спільної історії Швеції та України”.
- До других роковин повномасштабного вторгнення РФ в Україну Американський дім презентував роботи сучасних митців про війну.
Греція призупинила розгляд заявок на притулок для мігрантів, котрі прибувають із Північної Африки морем. Відповідне рішення уряд ухвалив на тлі різкого зростання кількості нелегальних прибуттів на острів Крит.
На Тернопільщині внаслідок зіткнення легковика з вантажівкою загинули четверо осіб. Трагедія сталася поблизу села Синява на трасі Тернопіль–Збараж–Ланівці.
Вищий антикорупційний суд обрав запобіжний захід Дмитру Пархісенку — помічнику народного депутата від “Слуги народу” Геннадія Касая, члена оборонного комітету ВР. Його підозрюють у причетності до схеми з постачання непридатних шин для потреб ЗСУ, що завдала збитків державі на понад 27 млн грн.
Федеральна служба з ветеринарного та фітосанітарного нагляду Росії заборонила ввезення усіх видів молочної продукції від двох азербайджанських компаній – ТОВ “ALLBUY” і ТОВ “MILK PRODUCTS”.
Українські наземні дрони взяли штурмом російську позицію та захопили у полон росіян. Це перший у сучасній війні підтверджений успішний штурм виключно безпілотних платформ.