Польща закликатиме ЄС запровадити санкції щодо російської та білоруської агропродукції

Джерело: Reuters

Польща планує просити ЄС запровадити санкції щодо російської та білоруської сільськогосподарської продукції, заявив прем’єр-міністр країни Дональд Туск 4 березня під час візиту до Литви.

Туск зазначив, що Польща, прагнучи задовольнити потреби фермерів-протестувальників, планує просити Європейський Союз запровадити спільні санкції відносно російської та білоруської сільськогосподарської продукції.

Як і більша частина Європи, Польщу охопили протести в минулі тижні, коли фермери демонстрували проти екологічних норм ЄС та конкуренції з боку України, оскільки блок відмовився від мит ​​на імпорт у 2022 році.

Минулого тижня глава польського уряду заявив, що збої на ринку викликала агропродукція з Росії та Білорусі, і не виключив введення заборони.

Я хотів би повідомити вам, що сьогодні звернуся до спікера парламенту з пропозицією щодо резолюції, яка закликає Європейську комісію запровадити санкції щодо харчових продуктів з Росії та Білорусі, – заявив Туск під час спільної конференції з прем’єр-міністеркою Литви.

Туск зазначив, що спільні рішення ЄС будуть ефективнішими, ніж заходи, які запроваджують окремі країни. Своєю чергою, Сімоните акцентувала, що Вільнюс підтримає ініціативу.

Зауважимо, раніше Латвія законодавчо заборонила ввезення зерна з РФ, а також вимагає на загальноєвропейському рівні заборонити імпорт з РФ, повідомив міністр сільського господарства Латвії Армандс Краузе.

  • Польща досліджуватиме наслідки рішення Латвії щодо заборони імпорту російських харчових продуктів. Варшава не виключає можливості ухвалення аналогічних заходів, заявив прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск.
  • Під час пресконференції у Варшаві прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що Україна та Польща не виключають повного закриття кордону для торгівлі товарами, проте це рішення буде тимчасовим.
  • Польським фермерам нададуть 1,4 мільярда євро, оскільки для їхньої підтримки ЄС ухвалив відповідні правові акти.
  • Фермери з Польщі планують провести ще одну акцію протесту в польській столиці 6 березня. Вони 27 лютого вийшли на протест у Варшаві проти європейського зеленого курсу та великого напливу української агропродукції на внутрішній ринок.
  • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що блокування поляками кордону з Україною не вплинуло на постачання озброєння чи гуманітарної допомоги в Україну. За його даними, таких випадків не фіксують.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.