Microsoft, Meta та Amazon підписали угоду про боротьбу з дипфейками на виборах
Джерело: CNBC
Двадцять провідних технологічних компаній, серед яких Microsoft, Meta й Amazon, оголосили про спільне зобов’язання боротися з поширенням дезінформації, створеної на основі штучного інтелекту, напередодні виборів у 2024 році.
Стартапи зі штучного інтелекту OpenAI, Anthropic і Stability AI також приєдналися до команди разом із соціальними мережами, такими, як Snap, TikTok і X.
Зокрема мовиться про боротьбу з дипфейками, які використовують оманливі аудіо, відео та зображення, щоб імітувати ключових людей у демократичних виборах або надавати неправдиву інформацію про голосування.
За даними видання, техкомпанії готуються до масштабного року виборів у всьому світі, які будуть стосуватися понад чотирьох мільярдів людей у понад 40 країнах.
Останнім часом зростання контенту, створеного штучним інтелектом, спричинило серйозні занепокоєння щодо поширення дезінформації, пов’язаної з виборами.
Так, згідно з даними компанії з машинного навчання Clarity, кількість створених дипфейків зросла на 900% за останній рік.
- Політики США закликають до ухвалення нових законів про кримінальну відповідальність за створення дипфейків після того, як відверті фото Тейлор Свіфт – створені ШІ – переглянули мільйони користувачів інтернету.
Особистий номер телефону міністра оборони США Піта Гегсета, який використовували в чаті Signal, ще в березні був легкодоступний в інтернеті та додатках, що могло призвести до витоку секретів національної безпеки до іноземних супротивників.
На аукціоні у Британії продали лист, написаний одним з пасажирів “Титаніка” за кілька днів до катастрофи. Лот пішов з молотка за 300 тисяч фунтів стерлінгів ($399 тисяч).
Триває 1159-та доба повномасштабної російсько-української війни. За це час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад 948 тисяч осіб.
Міністр оборони США Піт Гегсет наказав встановити на стаціонарний комп’ютер у своєму офісі в Пентагоні месенджер Signal, що додало чергової хвилі до суперечки щодо використання ним зашифрованого месенджера.
Військові КНР зафіксували свою присутність на спірному рифовому острові за декілька кілометрів від найважливішого форпосту Філіппін у Південнокитайському морі.