Росіяни заблокували перепустки усім фахівцям ЗАЕС, які не підписали контракти з РФ

Джерело: “Енергоатом”

Керівник “Енергоатома” Петро Котін повідомив, що російські загарбники заблокували перепустки усім фахівцям Запорізької АЕС, які не підписали фейкові контракти з РФ.

За словами Петра Котіна, від початку лютого 2024 року окупаційна адміністрація Запорізької АЕС заборонила українському персоналу прохід на майданчик. До цього часу на станції працювали ще 360 атомників, котрі залишалися вірними Україні.

Крім того, з моменту незаконного захоплення станції майже 5 200 фахівців покинули тимчасово окупований Енергодар, виїхавши на підконтрольну Україні територію та в країни ЄС. Доля 17 осіб і досі невідома.

“Окупанти заміщають кваліфікований український персонал на людей з міст поблизу Енергодара, котрі не мають жодного уявлення про експлуатацію атомних об’єктів. Це, своєю чергою, призводить до безграмотних дій з обладнанням станції, внаслідок чого воно постійно деградує”, – зазначив Петро Котін.

Тих фахівців, які виїхали на підконтрольну Україні територію, зараз залучено до реалізації проєктів “Енергоатома”. Так, вже 333 працівники виконують відновлювальні роботи на енергоблоках Хмельницької АЕС, і їх ставатиме дедалі більше – до кінця року на ХАЕС працюватимуть загалом понад 1500 професіоналів із ЗАЕС. За підтримки шведського уряду для них уже створюються належні побутові умови.

У Росії готують оновлене видання єдиного шкільного підручника з історії, до якого планують додати згадки про участь військових КНДР у повномасштабній війні проти України.

Правоохоронці запобігли резонансному теракту в Києві. Затримано двох агентів ФСБ, котрі готували підрив однієї з адміністративних будівель у центрі столиці.

Агента російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), ув’язнили на 15 років з конфіскацією майна. СБУ викрила його у червні 2025 року на підготовці підривів у Києві.

Президент Володимир Зеленський повідомив про підписання контракту з Німеччиною щодо постачання 600 ракет для систем протиповітряної оборони.

22 червня підрозділи Повітряних Сил Збройних Сил України здійснили удари по підприємству з виробництва компонентів для російських ракет ОТРК Іскандер та Х-101 у Воронежі.