Росіяни заблокували перепустки усім фахівцям ЗАЕС, які не підписали контракти з РФ

Джерело: “Енергоатом”

Керівник “Енергоатома” Петро Котін повідомив, що російські загарбники заблокували перепустки усім фахівцям Запорізької АЕС, які не підписали фейкові контракти з РФ.

За словами Петра Котіна, від початку лютого 2024 року окупаційна адміністрація Запорізької АЕС заборонила українському персоналу прохід на майданчик. До цього часу на станції працювали ще 360 атомників, котрі залишалися вірними Україні.

Крім того, з моменту незаконного захоплення станції майже 5 200 фахівців покинули тимчасово окупований Енергодар, виїхавши на підконтрольну Україні територію та в країни ЄС. Доля 17 осіб і досі невідома.

“Окупанти заміщають кваліфікований український персонал на людей з міст поблизу Енергодара, котрі не мають жодного уявлення про експлуатацію атомних об’єктів. Це, своєю чергою, призводить до безграмотних дій з обладнанням станції, внаслідок чого воно постійно деградує”, – зазначив Петро Котін.

Тих фахівців, які виїхали на підконтрольну Україні територію, зараз залучено до реалізації проєктів “Енергоатома”. Так, вже 333 працівники виконують відновлювальні роботи на енергоблоках Хмельницької АЕС, і їх ставатиме дедалі більше – до кінця року на ХАЕС працюватимуть загалом понад 1500 професіоналів із ЗАЕС. За підтримки шведського уряду для них уже створюються належні побутові умови.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.