Іспанія закликала ЄС зайняти жорсткішу позицію щодо імпорту російського СПГ

Джерело: Bloomberg

Іспанія попросила Європейський Союз зайняти більш жорстку позицію щодо імпорту російського скрапленого природного газу (СПГ), забезпечивши, щоб країни могли його блокувати, не перенаправляючи постачання до сусідів.

З моменту вторгнення Росії в Україну постачання газу з Росії в Іспанію подвоїлися і склали приблизно п’яту частину її імпорту газу минулого року. Хоча незабаром ЄС дозволить країнам-членам блокувати такі потоки без застосування санкцій, міністерка енергетики Іспанії Тереза ​​Рібера сказала, що незрозуміло, як цей інструмент працюватиме.

“Ми повинні забезпечити ефективну відповідь. Будь ласка, спробуймо скоординувати, як ми реагуємо на це, як на спотовому ринку, так і за чинними контрактами”, – сказала вона.

Наразі Фінляндія є однією з небагатьох країн, які скористаються забороною та їхній імпорт російського газу практично дорівнює нулю.

Для Іспанії та низки інших європейських країн, які більше залежать від російських вантажів, план створює дилему. Більшість їхніх вантажів надходить через бельгійський порт Зебрюгге, і одна країна ЄС, яка блокує імпорт, може просто спонукати, що їх відправляли в інше місце.

Крім того, Рібера додала, що необхідні вказівки щодо того, як вивести компанії з довгострокових контрактів з РФ, переконавшись, що газ не просто перепаковується в іншій третій країні.

Комісарка ЄС з питань енергетики Кадрі Сімсон повідомила державам-членам у понеділок, що блок відкритий для надання вказівок щодо припинення імпорту російського СПГ і активно сприятиме використанню інструменту, коли він буде запроваджений. Парламент проголосує за цей захід у рамках газового пакету у квітні.

“Ми повинні завершити цей рік із навіть меншим обсягом російського газу в нашій системі, ніж роком раніше”, – сказала Сімсон, додавши, що Росія була другим за величиною постачальником ЄС після США у 2023 році.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

В Україні розробили довідник з інструкцією впровадження загальнонаціональної хвилини мовчання для громад.

Президент США Дональд Трамп зробив чергову заяву щодо глави Українською держави, відзначивши, що не є фанатом Володимира Зеленського.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Силах оборони України дистанційно керовану самохідну броньовану платформу UNEX UGV українського виробництва для виконання завдань з логістики, евакуації, розмінування тощо.