За час російської окупації на ЗАЕС зафіксовано понад 150 грубих порушень – Шмигаль

Джерело: Денис Шмигаль/Telegram

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що за час окупації росіянами Запорізької АЕС зафіксовано понад 150 грубих порушень експлуатації станції.

“Два роки тому озброєні російські військові всупереч усім нормам міжнародного права окупували Запорізьку атомну станцію. Безпрецедентний випадок в історії, який поставив континент на межу катастрофи. З того часу зафіксовано понад 150 грубих порушень експлуатації станції, кожне з яких може стати фатальним”, – повідомив глава уряду.

Також прем’єр-міністр зазначив, що Україна має чітку та зрозумілу позицію щодо деокупації Запорізької атомної електростанції. Це активація найжорсткіших санкцій проти РФ, залучення усіх можливих інструментів МАГАТЕ та ООН, якнайшвидше повернення українського контролю над станцією.

Зокрема, Денис Шмигаль розповів про амбітні плани держави в енергетичній галузі.

“Маємо в планах завершення будівництва третього та четвертого блоків на Хмельницькій АЕС, зведення блоків 5 та 6 за технологією АР 1000, створення двох інтерконекторів до Європи для посилення енергетичної інтеграції з ЄС та будівництво нових об’єктів високоманеврової генерації потужністю 2 – 3 ГВт”, – розповів Денис Шмигаль.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.