Понад тисячу українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій

Джерело: Олександр Кубраков/Facebook

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що вже понад тисячу українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій.

Програма компенсацій за повністю знищене житло фактично почала працювати на початку цього року. За результатами двох місяців видно стабільну динаміку подачі заяв – сьогодні вона складає майже 11 тисяч.

Далі механіку напрацьовано: комісія опрацьовує заяву, розраховує суму компенсації та формує сертифікат. Після сповіщення про наявність сертифіката – можна обирати нове житло.

Що ж до тих, хто вже придбав нову оселю:

  • Найбільше житла купували у Київській області. Далі йдуть Харківська, Миколаївська та Чернігівська області. Більшість заявників обирають нове житло в межах свого регіону.
  • Середня сума сертифіката ‒ 1.8 млн грн.
  • Більшість власників житлових сертифікатів ‒ це 75% ‒ обирають квартири, і тільки чверть ‒ приватні будинки.

Очільник Мінінфраструктури нагадав, що немає обмежень і географічних ‒ купувати нову оселю не обов’язково в тому ж місті чи регіоні, де її було знищено. Власники житлових сертифікатів вільні і у виборі нотаріуса, який оформить угоду. У випадку, якщо вам навʼязують рішення щодо реалізації сертифіката, звертайтесь на гарячу лінію Міністерства (044) 351-48-00 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200

Сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в нерухомість, яка тільки в процесі будівництва.

Також у січні 2024 року з’явилась можливість подати заяву на отримання компенсації у вигляді коштів, які можна буде витратити для відбудови приватного будинку на власній земельній ділянці. За цей час на отримання грошової компенсації подали заявки більш ніж 600 громадян.

Москва готова до мирних переговорів з Україною на основі так званих “Стамбульських домовленостей”, заявив глава РФ Володимир Путін.

Під час саміту G7, президент США Дональд Трамп був “надзвичайно вражений та сповнений ентузіазму” через результати далекобійних атак України по цілях углиб території Росії. Також глава Білого дому погодився на посилення санкцій проти російського енергетичного сектору.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що Москва більше не вважає США “об’єктивним посередником” у контексті війни проти України та звинуватив Вашингтон у посиленні тиску на Росію.

В Україні стартував перший етап трансформації Сил оборони, у межах якого запровадили нові мотиваційні контракти для військовослужбовців і цивільних.

Росія розглядає можливість імпорту бензину та дизельного пального, а також запровадження субсидій для стримування цін на тлі дефіциту, спричиненого українськими ударами по нафтопереробних заводах.