Понад тисячу українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій

Джерело: Олександр Кубраков/Facebook

Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков повідомив, що вже понад тисячу українських родин придбали нове житло за програмою компенсацій.

Програма компенсацій за повністю знищене житло фактично почала працювати на початку цього року. За результатами двох місяців видно стабільну динаміку подачі заяв – сьогодні вона складає майже 11 тисяч.

Далі механіку напрацьовано: комісія опрацьовує заяву, розраховує суму компенсації та формує сертифікат. Після сповіщення про наявність сертифіката – можна обирати нове житло.

Що ж до тих, хто вже придбав нову оселю:

  • Найбільше житла купували у Київській області. Далі йдуть Харківська, Миколаївська та Чернігівська області. Більшість заявників обирають нове житло в межах свого регіону.
  • Середня сума сертифіката ‒ 1.8 млн грн.
  • Більшість власників житлових сертифікатів ‒ це 75% ‒ обирають квартири, і тільки чверть ‒ приватні будинки.

Очільник Мінінфраструктури нагадав, що немає обмежень і географічних ‒ купувати нову оселю не обов’язково в тому ж місті чи регіоні, де її було знищено. Власники житлових сертифікатів вільні і у виборі нотаріуса, який оформить угоду. У випадку, якщо вам навʼязують рішення щодо реалізації сертифіката, звертайтесь на гарячу лінію Міністерства (044) 351-48-00 та на спеціальну лінію НАБУ – 0 800 213 200

Сертифікат діє протягом 5 років. За нього можна придбати квартиру, будинок чи інвестувати в нерухомість, яка тільки в процесі будівництва.

Також у січні 2024 року з’явилась можливість подати заяву на отримання компенсації у вигляді коштів, які можна буде витратити для відбудови приватного будинку на власній земельній ділянці. За цей час на отримання грошової компенсації подали заявки більш ніж 600 громадян.

Генерал Олександр Тарнавський призначений командувачем оперативно-тактичного угруповання (ОТУ) “Донецьк”, замінивши на цій посаді генерала Олександра Луценка. Рішення про зміну керівництва було прийняте після активізації російських наступів у районі Покровська.

14 грудня російські військові прорвалися до селища Новий Комар (Волноваський район, Донецька область), використовуючи колону із дев’яти бойових машин піхоти та одного танка. За даними спостерігачів, техніка рухалася через поля південніше Роздольного, після чого щонайменше 50 військовослужбовців РФ висадилися в селі.

З 16 грудня в Україні почнуть діяти оновлені графіки відключення електроенергії, які уніфікують для всієї країни. За даними ДТЕК, ці зміни дозволять збільшити кількість часу зі світлом для споживачів.

У Керченській протоці вранці 15 грудня зазнали аварії два російські танкери “Волгонефть-212” та “Волгонефть-239”. Внаслідок сильних хвиль корпуси суден розламалися навпіл, що призвело до витоку мазуту у воду.

15 грудня шість років тому постала Православна Церква України. Пʼятий президент Петро Порошенко показав історичні світлини Собору.