В Україні розширили можливості купівлі житла: об’єднано програми «єОселя» і «єВідновлення»
Джерело: Мінекономіки
В Україні розширили можливості громадян на придбання житла, об’єднавши урядові програми “єОселя” і “єВідновлення”.
22 лютого Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який розширює можливості українців при купівлі житла у кредит за програмою “єОселя”. Для першого внеску за житло можна буде використати сертифікат за державною програмою “єВідновлення” після того, як закон підпише президент України та він набере чинності.
“Об’єднання двох урядових програм – “єОселя” і “єВідновлення” дає змогу українцям, які втратили своє житло через війну, взяти іпотеку і скористатися сертифікатом для покриття першого внеску за нову оселю. Нещодавно ми розширили цю програму і нині наші громадяни можуть взяти іпотечний кредит не лише для придбання квартири, але й приватного будинку або таунхаусу”, – прокоментувала міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Нагадаємо, наразі відсоткова ставка кредиту на придбання житла за програмою “єОселя” для військовослужбовців за контрактом, силовиків, вчителів, медиків та науковців становить 3%. Водночас для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян, які не мають власного житла, або потребують покращення житлових умов – 7%.
Від початку дії програми “єОселя” вже майже 7 500 українських родин взяли кредити на придбання житла на загальну суму 11,4 млрд грн.
Подати заявку на сертифікат за пошкоджене або зруйноване житло за програмою “єВідновлення” можна на лендінг-сайті порталу “Дія”. Подача заявки на отримання кредиту за урядовою програмою доступного кредитування житла “єОселя” здійснюється через застосунок “Дія”.
- 30 січня набрали чинності зміни до умов отримання пільгових іпотечних кредитів за програмою “єОселя”, завдяки чому позичальники можуть купувати не лише квартири, а й житлові будинки або таунхауси.
- Подати заявку на участь в програмі “єОселя” можуть ветерани війни, учасники бойових дій, ВПО та громадяни, які не мають власного житла, більшого за нормативну площу.
- У межах програми “єВідновлення” українці вже витратили перший мільярд гривень на ремонт житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 6 липня. На даний час відбулося 149 бойових зіткнень.
З початку літа через російські обстріли постраждали шестеро медиків екстреної медичної допомоги. Загалом пошкоджені 24 автомобілі швидкої, з яких два знищені вщент.
Попри загрозливу ситуацію на фронті, де російські війська ведуть активні наступи й майже перетворили Суми на “сіру зону”, увагу спостерігачів дедалі більше привертає інший фронт – внутрішньополітичний. У червні в Україні загострилися кадрові конфлікти, антикорупційні справи та боротьба за контроль над урядом і силовими відомствами. У центрі – голова Офісу президента Андрій Єрмак.
Сьогодні, 6 липня, російські війська атакували ударними дронами будівлю Кременчуцького районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки у Полтавській області.
Центральна міська клінічна лікарня №6 у тимчасово окупованому Донецьку перебуває у занедбаному стані. У медичному закладі спостерігається гостра нестача медикаментів та персоналу, зафіксовані випадки фізичного зносу приміщень — зокрема, пошкодження підлоги та зламані меблі.