В Україні розширили можливості купівлі житла: об’єднано програми «єОселя» і «єВідновлення»

Джерело: Мінекономіки

В Україні розширили можливості громадян на придбання житла, об’єднавши урядові програми “єОселя” і “єВідновлення”.

22 лютого Верховна Рада України ухвалила законопроєкт, який розширює можливості українців при купівлі житла у кредит за програмою “єОселя”. Для першого внеску за житло можна буде використати сертифікат за державною програмою “єВідновлення” після того, як закон підпише президент України та він набере чинності.

“Об’єднання двох урядових програм – “єОселя” і “єВідновлення” дає змогу українцям, які втратили своє житло через війну, взяти іпотеку і скористатися сертифікатом для покриття першого внеску за нову оселю. Нещодавно ми розширили цю програму і нині наші громадяни можуть взяти іпотечний кредит не лише для придбання квартири, але й приватного будинку або таунхаусу”, – прокоментувала міністерка економіки України Юлія Свириденко.

Нагадаємо, наразі відсоткова ставка кредиту на придбання житла за програмою “єОселя” для військовослужбовців за контрактом, силовиків, вчителів, медиків та науковців становить 3%. Водночас для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО, інших громадян, які не мають власного житла, або потребують покращення житлових умов – 7%.

Від початку дії програми “єОселя” вже майже 7 500 українських родин взяли кредити на придбання житла на загальну суму 11,4 млрд грн.

Подати заявку на сертифікат за пошкоджене або зруйноване житло за програмою “єВідновлення” можна на лендінг-сайті порталу “Дія”. Подача заявки на отримання кредиту за урядовою програмою доступного кредитування житла “єОселя” здійснюється через застосунок “Дія”.

У першій половині 2025 року дефіцит бюджету Російської Федерації сягнув 3,69 трильйона рублів (46,89 мільярда доларів), або 1,7% ВВП. Це відповідає рівню, котрий російський уряд передбачив на весь рік.

7 липня уряд Великої Британії оголосив про запровадження нових санкцій проти Росії у зв’язку з використанням хімічної зброї під час повномасштабної війни проти України. До санкційного списку внесли двох російських громадян та одну установу.

7 липня під час патрулювання високогірної ділянки українсько-румунського кордону військовослужбовці відділу прикордонної служби “Ділове” Мукачівського загону виявили тіло невідомого чоловіка.

Керівник Центру вивчення окупації, колишній радник мера міста Петро Андрющенко повідомив, що у тимчасово окупованому Маріуполі окупанти зводять масштабний секретний об’єкт поблизу нової об’їзної дороги.

Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров назвав становище національних меншин в Україні “спільною проблемою” Росії та Угорщини та закликав Будапешт до спільних дій.