«єВідновлення»: українці витратили перший мільярд гривень на ремонт житла

Джерело: Мінцифри

У межах програми “єВідновлення” українці вже витратили перший мільярд гривень на ремонт житла, пошкодженого внаслідок збройної агресії РФ.

“Українці продовжують активно відновлювати пошкоджені через російську агресію будинки за програмою “єВідновлення”. Уже придбали товарів і послуг на ремонт житла на суму понад 1 млрд гривень. Це понад 100 тисяч покупок”, – повідомили у відомстві.

Власники пошкоджених домівок отримують кошти “єВідновлення” на спеціальну банківську картку. Їх можна витратити в магазинах чи на сайтах компаній-учасників програми.

На сьогодні до “єВідновлення” вже долучилися понад 2 300 підприємств, з яких більш ніж 290 – юридичні особи, а понад 2 000 – ФОПи.

Нагадаємо, з моменту запуску програми “єВідновлення” українці вже подали більш ніж 69 тисяч заяв про отримання фінансової допомоги за пошкоджене майно. З них 37 тисяч заявників отримали виплати на відновлення домівок. Загальна сума погоджених коштів – 4 млрд грн.

Вночі 2 березня російські окупанти завдали ударів безпілотниками по місту Харків, внаслідок чого спалахнула пожежа.

Україна може отримати перші снаряди протягом кількох тижнів в рамках чеської ініціативи із закупівлі 800 тисяч боєприпасів для України з-за меж ЄС, яку спільно фінансують різні держави.

Протягом дня, 1 березня, російські загарбники здійснили 28 обстрілів прикордонних територій та населених пунктів Сумської області. Загалом зафіксовано 157 вибухів. 

Протягом доби, 1 березня, на фронті відбулося 73 бойових зіткнення. Загалом ворог завдав 6 ракетних та 79 авіаційних ударів, здійснив 62 обстріли з РСЗВ по позиціях наших військ та населених пунктах. 

На записі із камер спостереження, оприлюдненому у соціальних мережах, зафіксовано момент, коли російська система протиповітряної оборони перекинулася на повороті у місті Сочі.