«єВідновлення»: українці отримали 1,5 млрд грн на ремонт пошкодженого житла

Джерело: Міністерство цифрової трансформації України

Міністр цифрової трансформації Михайло Федоров повідомив, що українці вже отримали 1,5 млрд грн на ремонт пошкодженого житла у межах програми “єВідновлення”.

За словами очільника Мінцифри, “єВідновлення” — одна з найскладніших послуг, яку вдалося запустили.

Людина подає заяву в “Дії”, паралельно відбувається перевірка даних по багатьох реєстрах. Далі інформація обробляється, зберігається, логується з електронним підписом.

За словами міністра, це ціла цифрова екосистема — від Реєстру пошкодженого та зруйнованого майна до можливості подати заяву через “Дію”.

“Загалом вже 50 тисяч українців подали заяви про отримання коштів на ремонт житла. 19,3 тисячі з них отримали виплати на суму 1,5 млрд грн. Також маємо 4,2 тисячі заяв про отримання компенсації за зруйноване майно”, – повідомив Михайло Федоров.

Зазначимо, що з травня цього року запрацювала програма “єВідновлення”, завдяки якій українці можуть отримати кошти на ремонт житла чи компенсацію за зруйноване під час бойових дій майно.

Державне бюро розслідувань (ДБР) повідомило про викриття численних фактів катування ув’язнених у кількох регіонах України. Серед цього підозру в катуваннях висунули чотирьом службовцям Божковської виправної колонії №16 на Полтавщині.

Швеція надасть Україні військову допомогу в розмірі 13,3 мільярда шведських крон (1,3 мільярда доларів), що є найбільшим пакетом допомоги на сьогодні від цієї скандинавської країни.

Президент України Володимир Зеленський планує робочий візит до Франції у четвер, 6 червня, про що сказав президент Франції Емманюель Макрон.

Станом на ранок 29 травня, всього за добу росіяни 17 разів обстріляли населені пункти Донецької області. Є загиблі та поранені.

Внаслідок російських авіаударів по будівельному гіпермаркету у Харкові 25 травня збільшилась кількість загиблих.