«Сама собі ціль»: Projector Foundation і ГО «Дівчата» створили проєкт до 8-го березня

Джерело: повідомили організатори Буквам пресрелізом

ГО “Дівчата” і Projector Foundation створили урок-конструктор для шкіл і відео у межах спільного проєкту “Сама собі ціль” за підтримки “Освіторії” та “Не дрібниці”. Мета зусиль – змінити радянське сприйняття та висвітлення 8 березня.

Кампанію підготували до Міжнародного дня захисту прав жінок.

“Сама собі ціль” включає дві частини:

  1. Урок-конструктор від методисток-експерток, який допоможе вчителям у школах і коледжах говорити про цей день без звичних стереотипів про красу, квіти та свято весни;
  2. YouTube-ролик з українськими інфлюєнсерами Марією Тучею, Кажанною, TUMAZAR і Ellevika, що привертає увагу підлітків і молоді до справжнього значення 8 березня;

Зауважується, що радянське минуле та комуністична міфологія прищепили суспільству сприйняття 8 березня як дня, “коли жінці треба подарувати квіти”. Звідси і пішло привітання представниць будь-якої професії з “жіночим днем”.

Тому головна мета проєкту — змінити підхід до висвітлення 8 березня в Україні та простою мовою пояснити історію виникнення свята і важливість боротьби жінок за рівні права та можливості.

У Youtube-ролику розповіли, що 8 березня — це не свято “краси, весни і ніжності”, а день “боротьби жінок за рівні права і можливості”.

Своєю чергою, Конструктор інтерактивного уроку до Міжнародного дня захисту прав жінок розроблений для подолання стереотипних уявлень про гендерний розподіл ролей. Вчителі можуть скористатися запропонованими матеріалами для самостійного проведення заняття та групових активностей і обговорень. Матеріал має історичну та літературну змістові лінії, відтак стане у пригоді для інтегрованих уроків з літератури, історії та інших гуманітарних дисциплін, а також для проведення нестандартної класної години для учнів 9—11 класів, розповіли автори проєкту.

Зазначається, що на такому уроці до 8 березня підлітки дізнаються більше про історію та контекст цього свята, познайомляться з важливими постатями у світовому та українському жіночих рухах. Тема уроку торкається також ситуації з гендерною рівністю сьогодні та висвітлює діяльність жінок-захисниць у ЗСУ.

День 8 березня безперечно потребує переосмислення: звідки він бере початок, як боротьба жінок за рівність прав трансформувалася з часом та як радянський союз спотворив справжнє значення цього дня? Projector Foundation та “Освіторія.Медіа” створили цей конструктор уроку, щоб нарешті позбутися радянських наративів і показати сучасним підліткам яскраві рольові моделі видатних українок, — пояснили в описі.

Як зауважила, Валерія, керівниця проєкту, назва “Сама собі ціль” натхненна словами письменниці Ольги Кобилянської.

Мати таку свободу, щоби бути собі ціллю! Для власного духа працювати, як бджола. Різьбити себе, вирівнювати, боротись за щось найвище, — наголосили в ГО “Дівчата”.

Після низки вибухів електронних пристроїв у Лівані армія оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) почала перекидання 98-ї дивізії із сектора Гази на північний кордон.

Папа Римський Франциск без пояснення відмовився від запрошення відвідати церемонію повторного відкриття  Собору Паризької Богоматері у Парижі, заплановану на 7-8 грудня. Понтифік заявив, що не збирається брати участь у заході відкриття собору після реконструкції.

У ніч на 19 вересня російські війська вчергове обстріляли Харків. Ворог поцілив у відкриту територію одного з районів, наразі відсутня інформація щодо постраждалих.

Франція модифікує частину винищувачів Mirage 2000-5F, призначених для України, для ураження наземних цілей.

Центр протидії дезінформації продовжує моніторити інфопростір країн Глобального Півдня та виявляти вигідні РФ наративи.