США витратили близько $20 млн на обслуговування конфіскованої суперяхти олігарха з Росії

Джерело: CNN

Американський уряд витрачає майже мільйон доларів щомісяця на утримання суперяхти, конфіскованої у російського олігарха Сулеймана Керімова, який через підтримку Кремля потрапив під санкції Заходу.

106-метрова суперяхта “Amadea” стала однієї із перших, яку конфіскували прокурори США у межах зусиль оперативної групи притягнути до відповідальності близьких до Кремля росіян.

Суперяхту Керімова арештували у 2022 році, коли вона пришвартувалась у порту Фіджі. Прокуратура США зазначила, що Керімов порушив санкції, використовуючи банківську систему Сполучених Штатів для покриття витрат на судно. Яхту після конфіскації пришвартували в Сан-Дієго.

Зараз федеральні прокурори просять суд дати дозвіл на продаж яхти, оскільки витрати на її утримання надмірні. Документи свідчать, що на утримання судна уряд США вже витратив близько 20 мільйонів доларів.

За даними Служби маршалів США, нещодавня оцінка суперяхти визначила її вартість у розмірі 230 млн доларів.

У заяві прокурорів мовиться, що для платників податків є “надмірним” платити за утримання яхти майже мільйон доларів щомісяця. Аби звести ці витрати до нуля, буде краще продати яхту, стверджують прокурори у своєму позові.

Згідно з судовими документами, щомісячні витрати на утримання яхти становлять приблизно 600 000 доларів США, а також 144 000 доларів на страхування. З періодичними одноразовими зборами для покриття витрат на сухий док це додає ще 178 000 доларів на місяць, в результаті чого загальний рахунок становить 922 000 доларів на місяць.

Однак проти продажу суперяхти виступає Едуард Худайнатов – колишній генеральний директор російського державного нафтового гіганта “Роснефть” – який називає себе справжнім власником судна.

Худайнатов у федеральному суді США бореться за повернення “Amadea” та стверджує, що суд не повинен давати дозвіл на продаж доки не буде розв’язано його клопотання про відхилення позову про цивільну конфіскацію.

Худайнатов пропонує відшкодувати уряду США витрати на утримання яхти в обмін на її повернення.

Прокурори заявили, що рішення щодо цього клопотання може тривати ще багато місяців, нагромаджуючи рахунок на обслуговування судна.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…

Жителі тимчасово окупованого Маріуполя скаржаться на умови життя і відсутність належної інфраструктури в місті. Окупаційна влада не змогла відновити систему, зруйновану під час блокади міста. Попри те, що офіційний опалювальний сезон у Маріуполі розпочався 1 листопада, багато будинків досі залишаються без тепла.