Минулий місяць був найспекотнішим у світі лютим за всю історію спостережень
Джерело: BBC News
Кліматична служба ЄС повідомила, що минулий місяць був найспекотнішим лютим у світі за всю історію спостережень, ставши дев’ятим рекордним місяцем поспіль.
Кожного місяця, починаючи з червня 2023 року, спостерігалися нові максимуми температури.
До того ж морська поверхня світу є найгарячішою за всю історію спостережень, тоді як морський лід в Антарктиді знову досяг екстремального мінімуму.
Температури все ще підвищуються через погодні явища Ель-Ніньйо в Тихому океані, але кліматичні зміни, спричинені діяльністю людини, безумовно, є основним чинником тепла.
“Головним винуватцем, безсумнівно, є парникові гази, що утримують тепло”, — зазначив генеральний секретар Всесвітньої метеорологічної організації професор Селесте Сауло.
Концентрація вуглекислого газу досягла найвищого рівня за принаймні два мільйони років, згідно з кліматичним органом ООН, і знову зросла майже до рекордного рівня за останній рік.
Це вплинуло та те, що лютий 2024 року був приблизно на 1,77C теплішим, ніж у “доіндустріальні” часи, за даними Служби ЄС зі зміни клімату Copernicus.
Це побило попередній рекорд 2016 року приблизно на 0,12C.
Особливо сильна спека від цих температур вразила Західну Австралію, Південно-Східну Азію, Південну Африку та Південну Америку.
- Служба зі зміни клімату Copernicus (C3S) Європейського Союзу в четвер, 8 лютого, повідомила, що світ у 2024 році пережив найспекотніший січень за всю історію спостережень.
- Це найбільш спекотний рік в історії людства, заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш делегатам кліматичної конференції COP28 у Дубаї.
Агента ФСБ у керівництві “Укртелекому”, котрий передавав ворогу секретні дані про зв’язок у Силах оборони, засудили до 15 років ув’язнення з конфіскацією майна.
Уповноважена із захисту державної мови Олена Івановська наголосила, що публічне виконання пісень російською мовою в Україні потребує чіткого законодавчого врегулювання, оскільки нині закон не містить відповідної заборони.
Німецький автовиробник Audi 28 липня знизив річний фінансовий прогноз. Причиною стали вищі імпортні мита та триваючі витрати на реструктуризацію.
Російський Тихоокеанський флот у межах навчань “Июльский шторм” провів тренування з оборони ключових пунктів базування кораблів у Приморському та Камчатському краях.
Єврокомісія звинуватила китайського гіганта онлайн-торгівлі Temu у порушенні цифрового законодавства ЄС. Перевірка платформи виявила, що Temu не виконує вимог Акту про цифрові послуги (DSA), зокрема – не контролює продаж небезпечних і потенційно незаконних товарів.