«Дюна: Частина друга» за перші вихідні в прокаті стала найуспішнішим фільмом 2024 року

Джерело: Variety

Науково-фантастична картина “Дюна: Частина друга” режисера Дені Вільнева за підсумками першого вікенду в прокаті стала найуспішнішим фільмом 2024 року в плані фінансів.

Як розповіли у виданні, прогнози аналітиків справдилися – за минулі вихідні картина з Тімоті Шаламе і Зендеєю в головних ролях зібрала 81,5 мільйона доларів у країнах Північної Америки та ще 97 мільйонів у 71 іншій країні світу, зокрема й в Україні.

Таким чином, загалом за перший вікенд у прокаті “Дюна 2” зібрала 178,5 мільйонів доларів, що є найвищим показником серед усіх фільмів, випущених від початку 2024 року.

При цьому, за даними агентства, кінокомпанії Warner Bros. і Legendary Entertainment витратили на виробництво фільму приблизно 190 мільйонів доларів і ще 100 мільйонів доларів на промо-кампанію.

Відтак, щоб вийти в нуль, йому ще потрібно зібрати 111,5 мільйонів доларів, що здається цілком здійсненним завданням. Тим більше з огляду на той факт, що картину ще не випустили в Китаї та Японії – двох найбільших кіноринках світу.

Водночас, за даними кінодистриб’ютора Kinomania Film Distribution, за перший вікенд прокату в Україні стрічка встановила абсолютний рекорд для фільмів Warner Bros. в нашій країні з початку повномасштабного вторгнення – 32,6 млн грн.

Також стрічка увійшла до трійки найуспішніших стартів фільмів Warner Bros. в Україні за всю історію. “Дюна: Частина друга” поступилася лише картинам “Дюна” (2021 року) та “Фантастичні звірі: Злочини Ґріндельвальда” (2018 року) – 34,3 млн грн та 39,2 млн грн в перші дні прокату.

Дрони Служби безпеки України атакували російські склади боєприпасів поблизу тимчасово окупованого Харцизька на Донеччині.

У місті Хуарес, що на мексикансько-американському кордоні навпроти Ель-Пасо (штат Техас), виявлено близько 400 розкладених тіл, серед яких 383 повних людських тіла та 6 часткових.

Військова контррозвідка СБУ у взаємодії з Головнокомандувачем ЗСУ зірвала спробу РФ отримати дані про авіаційну інфраструктуру українських Повітряних Сил.

Американському реперу Каньє Весту заборонили в’їзд до Австралії через антисемітські тексти в його піснях, зокрема трек “Heil Hitler”, який він випустив на 80-ту річницю поразки Третього Рейху.

Хар’юський окружний суд Естонії засудив двох громадян Молдови за підпал українського ресторану “Slava Ukrainа” в Таллінні, який стався в січні 2025 року. За даними слідства, злочин було скоєно на замовлення осіб, пов’язаних з російською військовою розвідкою.