В Нігерії бойовики викрали 15 дітей під час рейду на школу
Джерело: The Guardian
В суботу, 9 березня, вранці озброєні люди викрали щонайменше 15 учнів зі школи в Нігерії під час рейду.
За словами власника школи Лімана Абубакара Бакусо, озброєні люди увірвалися в приміщення школи в селі Гідан-Бакусо в селі Сокото і почали стріляти.
“Їм вдалося викрасти 15 моїх студентів, найстаршим — 20 і 15 років, але всім іншим менше ніж 13. Ми перебуваємо в стані паніки і наполегливо молимося за їх безпечне звільнення”, — сказав Бакусо, додавши, що також була викрадена жінка.
Викрадення людей у школах Нігерії вперше здійснило джихадистське угруповання Боко Харам, яке десять років тому захопило понад 200 учениць школи для дівчаток у Чібоку в штаті Борно, що викликало обурення у всьому світі.
Також губернатор штату Кадуна повідомив, що принаймні 28 школярам, яких викрали на початку цього тижня, вдалося втекти від своїх викрадачів.
- Нігерійська поліція заарештувала понад 100 осіб на гей-весіллі, заявивши, що влада притягне до відповідальності багатьох із них за “проведення та присутність на церемонії одностатевого весілля”.
Розвіддані, з якими ознайомилися американські та західні посадовці, свідчать про можливу зміну пріоритетів глави Росії Володимира Путіна у повномасштабній війні проти України. Замість прагнення до повного захоплення України, Кремль може зосередитися на короткострокових цілях — утриманні захоплених територій та зміцненні ослабленої економіки РФ.
У головному логістичному хабі НАТО — Александруполісі — затримали 59-річного етнічного грека з Грузії за підозрою у шпигунстві на користь Росії. В його телефоні знайшли фото і відео військових об’єктів та техніки.
Нові котушки на 25 та 30 км для оптоволоконних FPV-дронів української компанії 3DTech пройшли внутрішні випробування та вже серійно виробляються. Виробництво всіх котушок компанії повністю локалізовано в Україні, закуповується лише сировина.
Європейський Союз остаточно заборонив використання бісфенолу А (BPA) у всіх матеріалах, що контактують із харчовими продуктами. Відповідне рішення закріпили у Регламенті 2024/3190, який набрав чинності 20 січня 2025 року. Заборона стала результатом понад 20 років наукових досліджень і обговорень щодо впливу цієї речовини на здоров’я та довкілля.
У Генеральному штабі ЗСУ повідомили оперативну інформацію станом на 22:00 1 травня. Від початку цієї доби відбулося 140 бойових зіткнень.