«Папа не вимагає від України капітуляції»: у Ватикані пояснили заяви про «білий прапор»

Джерело: ANSA

Директор Ватиканської пресслужби Маттео Бруні опублікував роз’яснювальну заяву після слів Папи Римського про те, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

Він заявив, що Франциск використовував термін “білий прапор”, який підібрав інтерв’юер.

Бруні також наголосив, що Папа мав на увазі “припинення вогню та переговори”, а не капітуляцію.

Він додав, що Папа залишається з тією ж надією, яку нещодавно повторював до других роковин вторгнення Росії в Україну.

“Я відновлюю свою глибоку прихильність до змученого українського народу і молюся за всіх, зокрема за численних невинних жертв. Я благаю, щоб ми знайшли ту частку людяності, яка дозволить нам створити умови для дипломатичного вирішення в пошуках справедливого і тривалого миру”, – підсумовує записку Бруні.

Довідково: Папа Римський Франциск сказав в інтерв’ю, що Україна повинна мати “мужність під білим прапором” вести переговори з Росією про припинення війни.

“Я вважаю, що найсильнішим є той, хто дивиться на ситуацію, думає про людей і має мужність під білим прапором вести переговори”, — сказав Франциск, додавши, що переговори мають відбуватися за допомогою міжнародних сил.

Раніше Франциск вже говорив про необхідність переговорів у російсько-українській війні, проте він вперше використав термін “білий прапор”.

“Слово вести переговори – це сміливе слово. Коли ви бачите, що ви зазнали поразки, що справи йдуть не добре, ви повинні мати мужність вести переговори”, – додав Папа.

Франциск закликав “не соромитись вести переговори, поки все не стане гірше”, а на запитання, чи готовий він стати посередником, відповів: “Я тут”.

Китай підтримує усі зусилля, спрямовані на мирні переговори щодо України, заявив міністр закордонних справ КНР Ван І на засіданні Ради Безпеки ООН.

Інтерпол дозволив Україні використовувати його механізми для розслідування воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду.

Президент США Дональд Трамп заявив, що не заперечує проти розміщення в Україні військ європейських країн, як пропонували лідери Франції та Великої Британії.

Франція планує провести другу зустріч для обговорення України та європейської безпеки 19 лютого. Однак, цього разу Емманюель Макрон запросив європейські країни, котрі не були присутні на зустрічі 17 лютого, а також союзника НАТО Канаду, повідомили дипломатичні джерела.

У Генеральному штабі поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 18 лютого. Загалом від початку цієї доби відбулося 144 бойових зіткнення.