Росія розконсервувала близько 40% танкових резервів – ISW

Джерело: Інститут вивчення війни

За даними аналітиків, Росія вивезла від 25 до 40 відсотків своїх танкових стратегічних резервів зі сховищ під відкритим небом.

Згідно з прогнозами старшої наукової співробітниці програми “Росія і Євразія” Фонду Карнегі за міжнародний мир Дари Массікот , Росія, найімовірніше, вивезла зі стратегічного резерву найкращу техніку, а на складах все ще зберігається “гірша і непридатна до експлуатації” техніка.

На думку Массікот, залишки російських запасів скоротяться протягом наступних кількох років, якщо РФ збереже нинішній темп наступальних операцій.

Своєю чергою, військові аналітики зауважили, що звіти про “виробництво” російських танків за останні роки здебільшого відображають відновлення і модернізацію танків, взятих зі сховищ, а не нове виробництво.

Це вказує на те, що російські військові переважно використовують техніку зі сховищ для підтримання бойових дій, а не для компенсації втрат на полі бою за допомогою нового виробництва.

Аналітики вважають, що Росія може мати справу з дефіцитом техніки в найближчі кілька років, якщо нинішні темпи втрат залишаться такими ж або прискоряться, а нинішній рівень виробництва нових машин залишиться незмінним.

Станом на 27 липня Силам оборони вдалося звільнити від російських військ село Кіндратівка Хотінської громади, що на Сумщині.

На Закарпатті затримали організатори схеми незаконного виїзду військовозобов’язаних за кордон, котрий намагався підкупити прикордонника 320 тисячами гривень.

27 липня президент Володимир Зеленський розповів про “предметну” розмову з главою Франції Емманюелем Макроном, зауваживши, що Париж готовий допомогти Україні профінансувати виробництво дронів.

Служба зовнішньої розвідки України відзначила, що після запровадження санкцій у 2022 році витрати Росії на транзит вантажів зросли, особливо на маршрутах до Калінінградської області, котра не має сухопутного сполучення з рештою російської території.

У ніч на 27 липня безпілотники атакували електропідстанцію поблизу залізниці в селищі Октябрьський Волгоградської області Росії.