РФ може виробляти зброю для своєї армії ще декілька років, але якість стане гіршою — WSJ

Джерело: The Wall Street Journal

У НАТО схиляються до думки, що РФ зможе мати достатній обсяг зброї, щоб протриматися протягом кількох наступних років. Зокрема країні вистачить сил для продовження військових операцій у поточному масштабі протягом наступних двох – п’яти років.

За даними аналізу російської статистики, проведеного Центральним банком Фінляндії, виробництво у РФ зросло удвічі з початку повномасштабної війни у декількох секторах, пов’язаних з військовою промисловістю, такими як оптична продукція та виробництво металів.

Проте збільшення виробництва і загальний рівень військових витрат можуть бути нестійкими через відтік інвестицій, робочої сили і матеріалів з інших секторів російської економіки.

Аналіз центрального банку також свідчить, що значна частина збільшення виробництва, пов’язаного з обороною, припадає на низькотехнологічну продукцію, таку як сталевий прокат, а не на більш складні вироби, такі як напівпровідники, у виробництві яких Росія залежить від іноземних постачальників.

Деякі аналітики сумніваються у російському військовому виробництві. Наприклад, Росія не робить різниці між новими бронетехнічними зразками та старими моделями, які виведено зі зберігання та відремонтовано.

Тому танковий завод “Омсктрансмаш” виготовляє танки, що схожі на Т-62, які востаннє випускалися в 1970-х роках, і Т-54/55, розроблені вперше після Другої світової війни. Ці застарілі танки – не такі якісні, як нові моделі, і з часом їхні запаси буде вичерпано.

Президент США Дональд Трамп розглядає можливість конфіскувати близько $5 млрд російських активів за кордоном і передати їх Україні. 

В Україні з’явилися нові боєприпаси, що дозволяють ефективно боротися з дронами за допомогою стандартних автоматів. Оборонний кластер Brave1 ініціював розробку антидронових набоїв, що в рази підвищують шанси військових уразити рухому ціль.

У тимчасово окупованому Криму за перше півріччя 2025 року правозахисники зафіксували 65 затримань, зокрема 15 – щодо представників корінного кримськотатарського народу. За аналогічний період 2024 року підтвердили 71 випадок (21), а у 2023 – 101 (66).

Протягом тижня російська армія здійснила масований обстріл більшості регіонів України, застосувавши понад 1,8 тисячі безпілотників, більше ніж 1,2 тисячі авіаційних бомб і 83 ракети, повідомив президент Володимир Зеленський.

Репортаж американської газети The New York Times з Курщини “Ландшафт смерті. Що залишилось там, де Україна вторгнулась в Росію”, створений за участі бойовиків підрозділу “Ахмат”, викликав хвилю критики. Українські журналісти та представники МЗС обурені легітимізацією кремлівської пропаганди під виглядом журналістики.