Китай ігнорує українських дипломатів у себе на батьківщині – Bloomberg
Джерело: Bloomberg
За словами журналістів, Китай направив високопоставленого дипломата до Києва для пошуку шляхів політичного врегулювання війни РФ проти України, тоді як в самому Пекіні, схоже, на українських дипломатів не звертають жодної уваги.
Як розповіли у виданні, спецпосланець Китаю з євразійських справ Лі Хуей розпочав свою дипломатичну місію з врегулювання конфлікту, під час якої він відвідає Росію, Польщу, Україну, Німеччину, Францію та Бельгію.
Утім, як зазначається, діяльність Пекіна за кордоном “сильно контрастує з його діями всередині країни”.
Зокрема послу України Павлу Рябікіну вдалося домогтися лише кількох зустрічей з моменту свого прибуття до китайської столиці минулого літа, попри те, що він направив запити майже в 40 різних міністерств і муніципалітетів.
Тим часом посол Росії Ігор Моргулов характеризує російсько-китайські відносини як “дуже плідні”. Так, торік його посольство організувало 27 візитів російських офіційних осіб до Китаю, включно з главою держави.
Своєю чергою, в Пекіні стверджують, що “канали зв’язку між Китаєм і Україною працюють безперешкодно”.
- Вашингтон розглядає можливість запровадження санкцій проти китайських компаній, які, на думку США, допомагають Росії у війні проти України, повідомили члени Конгресу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про оперативну інформацію на фронті станом на 22:00 16 липня. Загалом від початку цієї доби відбулося 112 бойових зіткнень.
Кількість загиблих внаслідок російського авіаудару по Добропіллю на Донеччині збільшилася до двох осіб.
Євросоюз розглядає можливість використання прибутку від заморожених російських активів для фінансування нового пакету військової допомоги Україні на $10 млрд, запропонованого президентом США Дональдом Трампом.
Верховна Рада 16 липня ухвалила в другому читанні законопроєкт №13168, яким вносяться зміни до закону “Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей”, врегулювавши порядок отримання одноразової грошової допомоги в разі загибелі військового у полоні та прирівнявши смерть у російських тюрмах до загибелі на полі бою.
16 липня президент Володимир Зеленський подав щойно звільненого главу уряду Дениса Шмигаля на посаду очільника Міністерства оборони.