Україна завдала значної шкоди основному НПЗ Росії – Reuters
Джерело: Reuters
За даними ЗМІ, уночі 12 березня Україна атакувала РФ за допомогою БпЛА, завдавши вагомої шкоди великому нафтопереробному заводу Росії.
І Росія, і Україна використовували безпілотники для ударів по критично важливій інфраструктурі, військових об’єктах і зосередженню військ одна одної від початку повномасштабної війни. Однак в останні місяці Україна цілилась на російські НПЗ та енергетичні об’єкти.
Під час однієї з найбільших атак українських безпілотників на Росію на сьогодні, РФ заявила, що збила 25 українських безпілотників над російськими регіонами, включаючи Москву, Санкт-Петербург, Бєлгород, Курськ, Брянськ, Тулу та Орел.
Російські офіційні особи повідомили про атаки на низку енергетичних об’єктів, зокрема про пожежу на заводі “Лукойлу” (LKOH.MM), НПЗ NORSI та знищений дрон на околиці міста Кіриші, де розташований другий за величиною нафтопереробний завод у Росії.
Глєб Нікітін, губернатор Нижегородської області, опублікував фотографію пожежної машини біля нафтопереробного заводу NORSI і повідомив, що екстрені служби працюють над ліквідацією пожежі.
“Об’єкт паливно-енергетичного комплексу атаковано безпілотними літальними апаратами”, – повідомив Нікітін у Telegram.
Водночас за даними джерел Reuters, на НПЗ пошкоджено головний блок перегонки сирої нафти. Це означає, що принаймні половину виробництва нафтопереробного заводу зупинено.
NORSI переробляє близько 15,8 мільйона тонн російської сирої нафти на рік, або ж 5,8% від загального обсягу переробленої нафти, згідно з джерелами в галузі.
За даними галузевих джерел, він також переробляє близько 4,9 млн тонн бензину, 11% від загального обсягу в Росії, 6,4% дизельного пального, 5,6% мазуту і 7,4% авіаційного палива країни.
- Британські розвідники оцінили, як атаки ЗСУ на російські нафтопереробні заводи вплинули на економіку РФ.
- Останніми тижнями показники перероблення нафти у РФ впали до найнижчого рівня після зупинки двох великих НПЗ, які атакували безпілотники.
Білий дім призупинив використання поліграфів у Пентагоні після того, як старший радник міністра оборони Піта Гегсета Патрік Вівер поскаржився, що може стати об’єктом перевірки.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що Кабінет Міністрів ухвалив рішення виділити 300 мільйонів гривень на підтримку університетів у прифронтових та прикордонних регіонах.
У п’ятницю, 26 липня, Туреччина встановила новий рекорд температури для континентальної Європи — +50,5°C. Цей показник зафіксували в районі Сілопі провінції Ширнак.
Петер Мадяр, лідер угорської опозиційної партії “Тиса” висловився проти прискореного вступу України до Європейського Союзу.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 26 липня. Від початку доби на фронті відбулося 122 бойові зіткнення.