НАТО може направити до Польщі до 300 тисяч військових, якщо буде потреба – генерал

Джерело: TVP Info

У випадку загрози НАТО може перебазувати до Польщі до 300 тисяч військовослужбовців сил високої готовності, повідомив заступник начальника Генштабу Збройних Сил Республіки Польща генерал Кароль Димановський.

У Польщі вже розташовано кілька тисяч американських військових, які співпрацюють із польською армією. Союзники підтримують Польщу не лише на суші, а й у повітрі, морі, космосі та кіберпросторі.

Генерал зауважив, що останні оборонні плани Альянсу, затверджені на минулорічному саміті у Вільнюсі, передбачають радикальне збільшення чисельності військ НАТО. Якщо раніше планувалося розгортання 40 тисяч військовослужбовців сил високої готовності НАТО, то зараз йдеться про 300 тисяч військових.

“І що важливо, ці військові прибудуть до країни не після початку війни, а перед цим. І це теж важливо, оскільки має на меті відлякування потенційного агресора”, – зазначив Димановський, додавши, що за потреби ці сили братимуть участь у бойових діях.

Він також наголосив, що потенційний противник може атакувати Польщу не лише фізично, але й у кіберпросторі чи в інформаційній сфері. Тому Варшава посилює свої можливості у цих напрямках протидії.

У межах візиту до Франції відбулися двосторонні переговори делегації України з делегацією США у складі державного секретаря Марко Рубіо, спецпредставників президента Сполучених Штатів Стівена Віткоффа та Кіта Келлога.

Під час патрулювання лінії державного кордону прикордонники 9 загону імені Січових Стрільців виявили рідкісного птаха-хижака орлана-білохвоста, який потребував негайної допомоги. Поранений птах лежав на землі та не міг злетіти через пошкоджене крило.

17 квітня парламент Молдови проголосував за призначення чергових виборів до законодавчого органу на 28 вересня.

17 квітня Україна та США підписали меморандум про намір укласти угоду про спільний видобуток українських корисних копалин, підтвердила міністерка економіки Юлія Свириденко.

Під час своєї першої пресконференції на посаді міністра охорони здоров’я США, Роберт Кеннеді-молодший назвав аутизм “епідемією” та зробив низку суперечливих заяв, котрі викликали обурення серед громадськості та експертів.​