ШІ може становити загрозу «рівня вимирання» для людей, – звіт для Держдепартаменту США
Джерело: CNN
У звіті Gladstone AI, розробленому на замовлення Державного департаменту США, стверджується, що найдосконаліші системи штучного інтелекту (ШІ) можуть “становити загрозу рівня вимирання для людського роду”.
Представник Державного департаменту США підтвердив, що агентство замовило звіт, оскільки вони постійно оцінюють, наскільки ШІ відповідає своїй меті захисту інтересів США та інших країн.
“Штучний інтелект вже є економічно трансформаційною технологією. Це може дозволити нам лікувати хвороби, робити наукові відкриття та долати виклики, які ми колись вважали непереборними. Але це також може призвести до серйозних ризиків, у тому числі катастрофічних, про які ми повинні знати”, — сказав генеральний директор і співзасновник Gladstone AI Джеремі Гарріс.
Він зазначив, що зростає кількість доказів, включаючи емпіричні дослідження та аналіз, які свідчать про те, що ШІ “потенційно може стати неконтрольованим”.
Дослідники попереджають про дві основні небезпеки, пов’язані з ШІ.
По-перше, в Gladstone AI зазначають, що найдосконаліші системи ШІ можуть завдати потенційно незворотної шкоди. По-друге, у звіті йдеться про те, що в лабораторіях штучного інтелекту є приватні побоювання, що в якийсь момент вони можуть “втратити контроль” над тими системами, які вони розробляють, з “потенційно руйнівними наслідками для глобальної безпеки”.
“Розвиток AI та AGI [штучного загального інтелекту] має потенціал дестабілізувати глобальну безпеку способами, що нагадують впровадження ядерної зброї”, — йдеться у звіті.
У Gladstone AI закликають до радикальних нових кроків, спрямованих на протистояння цій загрозі, включаючи запуск нового агентства зі штучного інтелекту, запровадження “надзвичайних” регуляторних гарантій і обмеження кількості комп’ютерної потужності, яку можна використовувати для навчання моделей штучного інтелекту.
- Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.
- У Гонконзі співробітник транснаціональної компанії здійснив транзакції на $25 мільйонів на прохання нібито свого керівника під час відеоконференції. Згодом стало відомо, що решта учасників зустрічі були діпфейком – витвором штучного інтелекту.
- В новому дослідженні Глобального інституту McKinsey зазначено, як розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інших факторів, таких як старіння населення та електронна комерція, можуть вплинути на певні професії в найближчі роки.
Косатки, одні з найрозумніших морських істот, виявили дивну й досі не пояснену поведінку – вони приносять людям “подарунки” у вигляді їжі. Про це розповів морський біолог Джаред Тауерс, який зафіксував кілька подібних випадків у прибережних водах Канади.
Президент Володимир Зеленський заявив, що очікує наступного тижня розблокування закону про множинне громадянство – за його словами, він готовий підписати документ одразу після цього.
Акторка Кортні Кокс, відома за роллю Моніки в серіалі “Друзі”, опублікувала у соцмережах відео, в якому з гумором показала серію своїх “нікому не потрібних селфі”. У ролику – не глянцеві знімки, а кадри з алергією, почервонінням, прищами та моментами з повсякденного життя.
Міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров зустрівся з лідером Північної Кореї Кім Чен Ином у прибережному місті Вонсан. Під час зустрічі він охарактеризував стосунки між країнами як “непереможне бойове братерство”, повідомило МЗС Росії.
Компанія Google додала до свого додатка Gemini AI функцію, яка дозволяє створювати відео зі статичних зображень. Тепер користувачі, які мають платну підписку, можуть завантажити фото, додати текстовий опис – і отримати 8-секундне відео. Інструмент працює на базі генератора Veo 3 і вже встиг стати популярним серед тих, хто хоче анімувати старі світлини, вигадати фантастичні сцени або змонтувати короткі візуальні історії з кількох частин.