4 кар’єри, які може замінити штучний інтелект до 2030 року – дослідження
Джерело: Insider
В новому дослідженні Глобального інституту McKinsey зазначено, як розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інших факторів, таких як старіння населення та електронна комерція, можуть вплинути на певні професії в найближчі роки.
Майкл Чуй, партнер Глобального інституту McKinsey і співавтор дослідження, сказав, що 75% прогнозованого зниження рівня робочих місць припадає на чотири категорії: офісна підтримка, обслуговування клієнтів і продажі, послуги харчування та виробнича робота.
Очікується, що ці зміни найбільше вплинуть на працівників з нижчими зарплатами. Дослідження показало, що американці, які працюють на низькооплачуваних роботах, мають у 14 разів більше шансів змінити професію до 2030 року.
Водночас дослідження показало, що попит на високооплачувані професії в таких галузях, як охорона здоров’я, технології та транспорт, зростає і, ймовірно, значно зросте в майбутньому.
Майкл Чуй вказав на чотири ключові фактори, які зумовлюють прогнозовані зміни в попиті на робочу силу.
По-перше, це автоматизація робочих місць, яка може підживлюватися зростанням генеративних технологій ШІ, таких як ChatGPT.
“Це змінить кількість робочих годин, які люди повинні виконувати, коли іноді машини виконують частину їхньої роботи”, — сказав він.
Другим фактором є постійне зростання онлайн-покупок.
“Якщо люди витрачають на електронну комерцію відносно більше, ніж на звичайну роздрібну торгівлю, у вас може бути менше потреби в продавці, який працює в магазині, але вам знадобиться більше людей для просування товарів, і ви матимете більше попит на складах”, – сказав Чуй.
По-третє, Америка старіє, і люди різного віку, як правило, мають різні моделі витрат. Чуй сказав, що це може призвести до зниження попиту на одні роботи та збільшення попиту на інші.
По-четверте, попри зростання виробництва в США, Чуй сказав, що підвищення продуктивності може призвести до того, що промисловість потребуватиме менше працівників, ніж раніше.
“Вам знадобиться менше людей, але з більшими навичками”, — пояснив він.
Наскільки ці зміни будуть позитивними чи негативними для робочої сили, залишається невідомим, сказав Чуй. Це зводиться до здатності країни перекваліфікувати незахищених працівників.
- Компанія Google тестує інструмент під робочою назвою Genesis, який використовуватиме штучний інтелект для написання новин.
- Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.
- Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.
15 січня президент Польщі Анджей Дуда запропонував главі Української держави Володимиру Зеленському залучити польського представника до можливих переговорів із Росією.
На вулицях столиці нарахували понад тисячу покинутих авто, переважно пошкоджених російськими обстрілами. Саме ці транспортні засоби влада міста планує почати прибирати з 16 січня.
Австралія заявила, що вдасться до “найжорсткіших дій”, якщо Росія завдасть шкоди полоненому австралійцю, котрий воював на боці України. Реакція уряду з’явилася після повідомлень про можливу загибель іноземного добровольця.
Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн здобула престижну міжнародну премію імені Карла Великого за 2025 рік як “сильний голос Європи у світі”.
У Генеральному штабі ЗСУ поінформували про ситуацію на фронті станом на 22:00 15 січня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 118 бойових зіткнень.