4 кар’єри, які може замінити штучний інтелект до 2030 року – дослідження

Джерело: Insider

В новому дослідженні Глобального інституту McKinsey зазначено, як розвиток штучного інтелекту (ШІ) та інших факторів, таких як старіння населення та електронна комерція, можуть вплинути на певні професії в найближчі роки. 

Майкл Чуй, партнер Глобального інституту McKinsey і співавтор дослідження, сказав, що 75% прогнозованого зниження рівня робочих місць припадає на чотири категорії: офісна підтримка, обслуговування клієнтів і продажі, послуги харчування та виробнича робота. 

Очікується, що ці зміни найбільше вплинуть на працівників з нижчими зарплатами. Дослідження показало, що американці, які працюють на низькооплачуваних роботах, мають у 14 разів більше шансів змінити професію до 2030 року. 

Водночас дослідження показало, що попит на високооплачувані професії в таких галузях, як охорона здоров’я, технології та транспорт, зростає і, ймовірно, значно зросте в майбутньому. 

Майкл Чуй вказав на чотири ключові фактори, які зумовлюють прогнозовані зміни в попиті на робочу силу. 

По-перше, це автоматизація робочих місць, яка може підживлюватися зростанням генеративних технологій ШІ, таких як ChatGPT. 

“Це змінить кількість робочих годин, які люди повинні виконувати, коли іноді машини виконують частину їхньої роботи”, — сказав він. 

Другим фактором є постійне зростання онлайн-покупок. 

“Якщо люди витрачають на електронну комерцію відносно більше, ніж на звичайну роздрібну торгівлю, у вас може бути менше потреби в продавці, який працює в магазині, але вам знадобиться більше людей для просування товарів, і ви матимете більше попит на складах”, – сказав Чуй.

По-третє, Америка старіє, і люди різного віку, як правило, мають різні моделі витрат. Чуй сказав, що це може призвести до зниження попиту на одні роботи та збільшення попиту на інші.

По-четверте, попри зростання виробництва в США, Чуй сказав, що підвищення продуктивності може призвести до того, що промисловість потребуватиме менше працівників, ніж раніше. 

“Вам знадобиться менше людей, але з більшими навичками”, — пояснив він.

Наскільки ці зміни будуть позитивними чи негативними для робочої сили, залишається невідомим, сказав Чуй. Це зводиться до здатності країни перекваліфікувати незахищених працівників.

  • Компанія Google тестує інструмент під робочою назвою Genesis, який використовуватиме штучний інтелект для написання новин.
  • Компанії штучного інтелекту, зокрема OpenAI, Alphabet і Meta Platforms добровільно взяли на себе зобов’язання перед Білим домом запровадити такі заходи, як позначення водяних знаків на створеному штучним інтелектом контенті, щоб допомогти зробити цю технологію безпечнішою.
  • Компанія Google черговий раз оновила політику конфіденційності своїх сервісів. Відтепер вона може застосовувати загальнодоступну інформацію з метою навчання моделей штучного інтелекту, в тому числі чат-бота Bard.

Сьогодні, 14 липня, на Вінниччині поблизу затопленого карʼєру в с.Черепашинці на воді зник 7-річний хлопчик.

Сильна спека, вітер і грози за останні тижні спричинили лісові пожежі по всій Росії, від віддаленого сибірського регіону Туви до Якутії. 

Сьогодні, 14 липня, російські війська скинули на цивільний автомобіль вибухівку з дрона у Херсоні.

У неділю, 14 липня, Кремль заявив, що не вважає адміністрацію Байдена відповідальною за замах на Дональда Трампа, але звинуватив її у “створенні атмосфери”, яка спровокувала напад.

В Міністерстві оборони України прокоментували неправдиві заяви про оновлення військово-облікових даних та проходження військово-лікарської комісії (ВЛК).