Австралієць здавав свою кров понад 60 років та врятував життя понад 2,4 млн немовлят

Джерело: UNILAD

87-річний австралієць Джеймс Крістофер Гаррісон врятував життя понад 2,4 мільйона немовлят, здаючи свою кров.

Фото: Australian Red Cross

У віці 14 років Гаррісон переніс серйозну операцію, йому знадобилося переливання крові, що врешті-решт врятувало йому життя.

У 1954 році, коли чоловіку виповнилося 18 років, він записався на донорство крові і лікарі виявили, що його кров містить спеціальні антитіла.

Лікарі зазначили, що антитіла Гаррісона особливо сильні у боротьбі з хворобами, і їх можна використовувати для створення “рятівних ліків” для ін’єкцій анти-D.

“Анти-D імуноглобулін нейтралізує будь-які RhD-позитивні антигени, які могли потрапити в кров матері під час вагітності”, — йдеться на сайті Національної служби охорони здоров’я (NHS).

Якщо RhD-позитивні антигени потрапляють у кров матері, може розвинутися резус-хвороба, тоді “антитіла в крові вагітної жінки руйнують клітини крові її дитини”, додає NIDirect.

Співробітниця Служби крові Австралійського Червоного Хреста Джемма Фолкенмайр розповіла: 

“В Австралії приблизно до 1967 року щороку помирали буквально тисячі немовлят, лікарі не знали чому, і це було жахливо. Жінки мали численні викидні й діти народжувалися з ушкодженнями мозку”.

Після того, як лікарі виявили в крові Гаррісона сильні антитіла, він почав здавати плазму крові, а не просто кров, й став одним із засновників програми Rh Нового Південного Уельсу.

Фото: Australian Red Cross

Донорство плазми можна проводити частіше, ніж донорство крові, тому Гаррісон був донором кожні два тижні.

“Кожен мішок крові дорогоцінний, але кров Джеймса особливо незвичайна. Понад 17% жінок в Австралії перебувають у групі ризику, тому Джеймс допоміг врятувати багато життів”, – зазначила Фолкенмайр.

Відомий як “Людина із золотою рукою”, Гаррісон був нагороджений медаллю Ордена Австралії — відзнакою, якою відзначають людей за видатні досягнення та службу.

У 2018 році він припинив донорство, оскільки досяг 81-річного віку.

Кабінет Міністрів України прийняв постанову, згідно з якою військовослужбовці офіцерського, сержантського та старшинського складу, які служать за контрактом, повинні володіти англійською мовою, якщо вони бажають претендувати на певні посади.

Петро Порошенко повіз чергову партію допомоги для підрозділів Сил оборони. Вантаж включає нічні та денні FPV-дрони, нічні “Мавіки”, зарядні станції EcoFlow, вантажівки, лазне-пральні комплекси, “Старлінки”, екскаватори та іншу техніку. Ця поїздка стала 53-ю цього року, а загальна вартість техніки – 63 мільйони гривень.

Україна отримала 485 мільйонів доларів від Світового банку та Сполучених Штатів у рамках проєкту PEACE in Ukraine.

Російські військові намагалися здійснити висадку на острів Козацький, що біля Херсона, повідомив речник Сил оборони півдня України Владислав Волошин в ефірі телемарафону.

Борис Джонсон, колишній прем’єр-міністр Великої Британії, взяв участь у зйомках української комедії “Потяг 31 грудня”.