Німецька компанія Rheinmetall збудує завод з виробництва боєприпасів в Україні до 2025 року

Джерело: DW

Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.

Як повідомив Папперґер перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.

Мовиться про спільне німецько-українське підприємство, умови якого сторони узгодили у лютому на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Rheinmetall планує щорічно виробляти в Україні шестизначну кількість артснарядів калібру 155 мм, які Київ поки що може лише імпортувати.

У компанії пояснили, що завод створюватимуть не з нуля, натомість використовуватимуть існуючу інфраструктуру, щоб не витрачати багато часу на зведення будівель.

Також Rheinmetall має намір побудувати схожий завод і в Литві. Водночас у Німеччині, у Нижній Саксонії, концерн у лютому запустив будівництво нового заводу, теж з виробництва снарядів. Перша продукція очікується навесні 2025 року.

Відповідаючи на запитання, Папперґер визнав, що будівництво нового снарядного заводу в Німеччині могло бути завершено на рік раніше, однак, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Rheinmetall не отримав великих замовлень від уряду ФРН, які виправдали б інвестиції в 300 мільйонів євро. Нині ж ситуація змінилася, і Берлін планує замовити понад два мільйони боєприпасів.

Станом на сьогодні Rheinmetall постачає в Україну “сотні тисяч” снарядів різного калібру.

Раніше стало відомо, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планує запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.

Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.

15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.

Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.

Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.

Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.