Німецька компанія Rheinmetall збудує завод з виробництва боєприпасів в Україні до 2025 року
Джерело: DW
Німецький оборонний концерн Rheinmetall найближчим часом розпочне зведення в Україні заводу з виробництва боєприпасів. Голова компанії Армін Папперґер додав, що у планах також виробництво бронетехніки.
Як повідомив Папперґер перші снаряди можуть зійти з конвеєра в Україні за 15 місяців.
Мовиться про спільне німецько-українське підприємство, умови якого сторони узгодили у лютому на полях Мюнхенської конференції з безпеки. Rheinmetall планує щорічно виробляти в Україні шестизначну кількість артснарядів калібру 155 мм, які Київ поки що може лише імпортувати.
У компанії пояснили, що завод створюватимуть не з нуля, натомість використовуватимуть існуючу інфраструктуру, щоб не витрачати багато часу на зведення будівель.
Також Rheinmetall має намір побудувати схожий завод і в Литві. Водночас у Німеччині, у Нижній Саксонії, концерн у лютому запустив будівництво нового заводу, теж з виробництва снарядів. Перша продукція очікується навесні 2025 року.
Відповідаючи на запитання, Папперґер визнав, що будівництво нового снарядного заводу в Німеччині могло бути завершено на рік раніше, однак, на початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну Rheinmetall не отримав великих замовлень від уряду ФРН, які виправдали б інвестиції в 300 мільйонів євро. Нині ж ситуація змінилася, і Берлін планує замовити понад два мільйони боєприпасів.
Станом на сьогодні Rheinmetall постачає в Україну “сотні тисяч” снарядів різного калібру.
Раніше стало відомо, що у найближчій перспективі Україна й німецький збройний концерн Rheinmetall планує запуск виробництва бронетехніки на території нашої держави.
Довідка. Rheinmetall – німецький оборонний концерн, котрий виробляє танки Panther, Leopard, БМП Marder й гаубиці PzH 2000.
- Німецьке картельне відомство схвалило створення спільного підприємства між німецьким оборонним підрядником Rheinmetall і державним підприємством “Українська оборонна промисловість” (UDI).
- Rheinmetall готує новий експорт танків Україні. З цією метою компанія придбала 50 танків Leopard 1 у бельгійської компанії OIP Land Systems.
- Німецький оборонний концерн Rheinmetall спорядив Збройним силам України мобільний польовий шпиталь.
- Уряд Німеччини доручив збройному концерну Rheinmetall надати Україні ще 40 бойових машин піхоти Marder. Постачання мають розпочати цього року.
- Збройні сили України першими у світі експлуатуватимуть авіадесантні тактичні машини Caracal виробництва німецького збройового концерну Rheinmetall.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.
Міністр закордонних справ Польщі, Радослав Сікорський, заявив, що застосування Росією нової балістичної ракети “Орєшнік” з одного боку — ескалація, а з іншого — вияв розпачу, бо Путін не може перемогти.