Чехія намагатиметься доставити Україні боєприпаси якомога швидше
Джерело: Радіо Свобода
Президент Чехії Петер Павел заявив, що намагатиметься передати Україні боєприпаси “так швидко, як це можливо”.
Павел зазначив, що для виробництва необхідної кількості боєприпасів потрібен час та збільшення потужностей виробництва.
“Але Україна потребує снарядів зараз. Ми не можемо чекати на європейські компанії, тому ми намагаємося знайти боєприпаси всюди, де можемо. Доставити її в Україну так швидко, наскільки це можливо. Але паралельно збільшуємо власні потужності”, – сказав він.
За словами чеського президента, він сподівається, що найближчим часом у Європі зможуть виробляти “необхідну кількість боєприпасів”.
ДОВІДКА: Ще у лютому Чехія запропонувала закуповувати боєприпаси у країнах, які не входять до ЄС, оскільки в країн-учасниць Євросоюзу запаси вичерпались. Ініціативу Чехії підтримали кілька європейських держав, які виявили бажання закупити боєприпаси для України.
На цей час понад 15 країн пообіцяли фінансувати боєприпаси. Серед них Бельгія, Нідерланди, Німеччина, Франція та Норвегія, а також неєвропейські держави, зокрема Канада.
Чехія займається пошуком боєприпасів в інших країнах, тоді як ті, хто підтримав ініціативу, виділяють кошти на їх закупівлю. Чехія також координуватиме доставку на місця бойових дій в Україні.
- Боєприпаси – закуплені за ініціативою Чехії у країнах, які не входять до ЄС – можуть передати українським військовим у червні.
У суботу, 19 квітня Україна та Росія за посередництва Об’єднаних Арабських Еміратів провели обмін полоненими. Додому повернулись 277 українських військових.
Президент України Володимир Зеленський відреагував на заяву очільника Росії Володимира Путіна щодо тимчасового призупинення бойових дій з 19 до 21 квітня.
Президентка Румунії Мая Санду розповіла, що на парламентських виборах 28 вересня Кремль намагатиметься змінити керівництво Молдови на підконтрольних йому людей і використати Молдову проти України.
Спецпредставник США з питань України Кіт Келлог в інтерв’ю телеканалу Fox News заявив, що Україна не стане членом НАТО. За його словами, питання про вступ України до альянсу наразі не обговорюється.
Загострення кризи у вугільній галузі Росії продовжує негативно впливати на суміжні сектори економіки. Особливо серйозно постраждали залізничні перевезення, які зіштовхнулися з гострим дефіцитом вантажів.