Міноборони України готує механізм обмеження розвідувальних космічних можливостей РФ
Джерело: Міноборони
Міністерство оборони України готує механізм обмеження розвідувальних космічних можливостей Російської Федерації.
У відомстві зазначили, що з початку повномасштабного вторгнення зафіксовано вже понад сотню “співпадінь”, коли супутник вилітав для знімків конкретної території, а за кілька днів (іноді тижнів) це місце обстрілювала РФ. Після цього супутник знову прямував на місце для фіксування масштабів обстрілу.
Зазначається, що такі випадки можуть бути свідченням того, що Росія купує супутникові знімки об’єктів на території України через компанії-посередники.
“Майже щодня Росія завдає ударів по території України. Для пошуку цілей та для перевірки результатів ударів Росія використовує супутникові дані. Західні санкції діють, космічні розвідувальні спроможності Росії знижуються. Наші експерти припускають, що через це ворог шукає додаткові можливості і, ймовірно, купує космічні знімки через треті компанії – зокрема, через західні. У цьому контексті одним із рішень може бути обмеження супутникового фільмування над Україною. Ми готові запропонувати механізм, що не вплине на розвиток ринку і стане вирішенням цієї ситуації”, – зазначила заступниця міністра оборони з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій та цифровізації Катерина Черногоренко.
За її словами, Міністерство оборони опрацьовує міжнародні нормативно-правові механізми та запропонує конкретні кроки для протидії застосування космічної розвідки у війні проти України.
- У Міноборони України мають певні підстави вважати, що удари РФ великої дальності крилатими ракетами, які є одним із найдорожчих видів зброї в її неядерному арсеналі, здійснені з використанням супутникових зображень, наданих американськими компаніями.
- Компанія SpaceX американського підприємця та винахідника Ілона Маска будує мережу із сотень супутників-шпигунів за секретним контрактом із розвідувальним агентством США, повідомили п’ять джерел, демонструючи поглиблення зв’язків між космічною компанією та агентствами національної безпеки.
- Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.
Триває 1236-та доба повномасштабної російсько-української війни. За цей час втрати військ РФ у живій силі (вбиті та поранені) сягли понад мільйон осіб.
За оцінками аналітиків, російські комбіновані атаками дронами і ракетами спрямовані на підрив морального духу українців.
Президент США Дональд Трамп вперше планує передати Україні зброю, використовуючи президентські повноваження, якими активно користувався його попередник – Джо Байден, інформують обізнані джерела.
10 липня президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн у Римі оголосила про підписання нового пакету угод на €2,3 млрд з міжнародними та двосторонніми публічними фінансовими установами для підтримки відновлення України, що підтверджує непохитну відданість ЄС відбудові України та її європейському майбутньому.
Міністр оборони Великої Британії Джон Гілі, коментуючи ініціативу створення Коаліції охочих, підтвердив, що Лондон готовий направити свої війська до України для підтримки потенційного припинення вогню з Росією.