Росію відрізали від даних західних метеосупутників

Джерело: The Moscow Times

Росія практично повністю відрізана від даних західних метеосупутників, заявив 29 лютого глава “Росгидромета” Ігор Шумаков.

За словами Шумакова, “донедавна” російські метеорологи отримували “досить велику кількість оперативної інформації” від EUMETSAT — міжнародної організації, яка налічує 30 країн-членів та оперує супутниками на геостаціонарній та полярній орбітах.

EUMETSAT зупинила членство РФ незабаром після початку повномасштабного вторгнення росіян в Україну, однак, окремі держави, що входять до організації, включаючи Велику Британію та США, продовжували ділитися даними з російськими фахівцями. Ця інформація необхідна для “прогностичної діяльності”, проте, станом на сьогодні інформаційний потік від західних супутників до РФ практично вичерпався, поскаржився Шумаков.

За його словами, повністю замістити західні дані Росія зможе лише після запуску власних гідрометеорологічних апаратів.

Станом на початок 2023 року російське супутникове угруповання у 26 разів поступалося розміром американському: США на орбіті мали 4529 апаратів проти всього 174 у РФ. Від Китаю Росія відстала більш ніж утричі: той мав 590 супутників, згідно з підрахунками Bloomberg.

Тож, зауважується, що наздогнати лідерів ринку найближчими роками Росії не під силу: російська модель виробництва космічних апаратів є неконкурентоспроможною, скаржився у жовтні минулого року голова “Роскосмоса” Юрій Борисов. Згідно з Борисовим, у США існують виробничі потужності, що дозволяють створювати близько 3 тисяч космічних апаратів щорічно. У Китаї створено шість виробництв, здатних виробляти від 1200 до 1500 супутників на рік. У Росії це кількість обмежується лише 40 апаратами на рік.

  • 23 лютого, напередодні другої річниці повномасштабного вторгнення РФ в Україну, в Європейському Союзі затвердили 13-й пакет обмежувальних заходів проти Росії.
  • Міністр закордонних справ Великої Британії Девід Камерон 22 лютого оголосив про введення понад 50 нових санкцій проти осіб і компаній, які підтримують повномасштабне вторгнення Росії в Україну.
  • США оголосили про введення понад 500 нових санкцій проти Росії через її вторгнення в Україну та смерть російського опозиціонера Олексія Навального.
  • 24 лютого Австралія розширила санкції проти Росії, список поповнили 55 росіян та 37 російських організацій. Зазначається, що Австралія залишається непохитною у підтримці України в самообороні та притягненні до відповідальності винних у незаконному та аморальному вторгненні Росії.

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко заявив у четвер, 25 квітня, що ризик військових інцидентів на білорусько-українському кордоні досить високий.

У Миколаєві сталася трагедія під час завантаження боєприпасів, внаслідок якої загинули двоє військовослужбовців Збройних Сил України, ще двоє отримали поранення. Державне бюро розслідувань (ДБР) розпочало кримінальне провадження за фактом інциденту, що стався 24 квітня 2024 року.

Президент України Володимир Зеленський в середу, 24 квітня, зустрівся з канцлером казначейства Сполученого Королівства Великої Британії й Північної Ірландії Джеремі Гантом, який перебуває з візитом у Києві.

На трасі поблизу села Осокорівка Херсонської області російські війська скинули з безпілотника вибуховий предмет на вантажівку. 

Вранці 25 квітня війська РФ атакували Черкаську область, а саме місто Сміла, внаслідок чого є поранені та руйнування.