Чехія офіційно визнала Росію найбільшою загрозою безпеці ЄС та НАТО

Джерело: резолюція чеського парламенту

20 березня парламент Чехії визнав Росію найбільшою загрозою безпеці країн-членів ЄС та НАТО. В ухваленій резолюції наголосили, що “терористичний режим у Росії” намагається поширити сферу свого впливу зокрема на Україну та решту європейських країн.

Депутати прийняли резолюцію після 19-годинних дебатів про безпекові ризики для Чехії.

Підтримали відповідний документ 84 депутати від ліберально-консервативної коаліції прем’єр-міністра Петра Фіали, 42 утрималися. Проти 17 голосів – переважно з партії Томіо Окамури “Свобода та пряма демократія”.

Окремо у документі акцентували на важливості продовження військової допомоги Києву, оскільки дії Москви супроводжуються скоєнням воєнних злочинів.

В інтересах Чеської Республіки, щоб Україна була незалежною, демократичною, вільною та міцно інтегрованою в міжнародні структури, – мовиться у документі.

У резолюції застерегли, що натомість припинення постачання військової техніки призведе до завоювання та розорення України російським терористичним режимом.

Нижня палата парламенту Чехії ще у листопаді 2022 року ухвалила резолюцію, в якій російський режим оголосили терористичним.

Раніше в Європейському Союзі заявили, що війна, розв’язана Росією проти України, – це “екзистенційна загроза безпеці ЄС”.

У лютому глава служби безпеки Швеції Шарлотта фон Ессен наголосила, що Росія становить основну міжнародну загрозу для безпеки країни, існує також підвищений ризик екстремістського насильства з боку ісламістів і ультраправих.

Вона зауважила, що Росія, а також Китай та Іран є головними загрозами для Швеції, і вони можуть спільно працювати над зміною поточної системи безпеки.

24 грудня 2023 року міністр оборони Фінляндії Антті Хякканен під час різдвяного привітання до миротворчих сил наголосив на широкомасштабному нападі РФ, зазначивши, що нині саме на фронті в Україні триває війна за майбутнє європейських країн.

У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 16:00 11 квітня. Від початку цієї доби відбулося 75 бойових зіткнень.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.