Україна і Словаччина працюють над реалізацією трьох проєктів в енергетиці та логістиці

Джерело: Мінекономіки

Україна та Словаччина прискорюють реалізацію трьох масштабних проєктів в енергетиці та логістиці.

Відтак, Україна та Словаччина поглиблюють співпрацю щодо пасажирських та вантажних залізничних перевезень, модернізації транскордонних пунктів пропусків для пішохідного та автомобільного сполучення, а також посилюють енергетичну безпеку обох країн.

Такі питання міжурядової співпраці обговорили міністерка економіки України Юлія Свириденко та віцепрем’єр із відновлення, стійкості та використання єврофондів Словаччини Петер Кмец на зустрічі в Ужгороді.

Під час зустрічі сторони обговорили конкретні проєкти, які потенційно можуть бути реалізовані завдяки інвестиційному механізму в межах програми Ukraine Facility. Зокрема, мова йшла про завершення реконструкції міждержавного електричного інтерконектора “Мукачево — Вельке Капушани”, завдяки чому буде об’єднано національні електромережі.

За словами очільниці Мінекономіки, це дозволить зробити енергетичну систему України більш стійкою.

Також під час зустрічі сторони говорили про запуск пасажирського залізничного сполучення “Київ-Кошице”.

“Наразі зі сторони України залізнична інфраструктура вже готова, тому працюємо над тим, аби прискорити підготовку залізничної інфраструктури зі словацької сторони”, – повідомила Юлія Свириденко.

Ще однією темою для обговорення стала модернізація автомобільного та пішохідного пункту пропуску. Завершення реконструкції його пасажирської зони дозволить розділити рух пасажирського транспорту, автобусів та вантажівок, що має суттєво збільшити вантажопотік.

“Втілення всіх цих проєктів зробить нашу економіку більш самостійною та стійкою, а також допоможе розширити експортні спроможності та покращити логістику для українських громадян та  бізнесу”, – підсумувала результати зустрічі Юлія Свириденко.

За її словами, ці проєкти є наріжними для розвитку України та Словаччини. Їх реалізація можлива лише за тісної взаємодії урядів.

Також вона закликала українські бізнеси готувати свої проєкти для отримання їхнього фінансування в межах програми Ukraine Facility.

Міністерка економіки пояснила, що доступ до фінансування в межах програми Ukraine Facility матимуть компанії будь-якої форми власності – приватні, публічні або державні. Головне, щоб вони були готові інвестувати у пріоритетні сектори економіки.

10 квітня лідер фракції “Європейська Солідарність” Петро Порошенко повідомив, що НБУ розпочав перевірку діяльності Фонду Порошенка, благодійного фонду Roshen та громадської організації “Справа Громад”. Як він зазначив, “підстави для цього — надумані, а питання — абсурдні”.

Принц Гаррі, герцог Сассекський 4 квітня здійснив несподіваний візит до України та відвідав поранених оборонців у львівській клініці Superhumans Centre. Герцог Сассекський приїхав спільно з чотирма ветеранами. Поїздку тримали в таємниці до виїзду з території України.

Пані посол США в Україні Бріджит Брінк залишає свою посаду. Інформацію офіційно підтвердила речниця Держдепартаменту Таммі Брюс.

З 31 країни, котрі беруть участь в обговоренні гарантування безпеки України після завершення бойових дій, половина вже заявила про готовність відправити в Україну свої війська. Проблема полягає в тому, що європейські країни досі не отримали згоди США на підтримку миротворчої місії, що заважає остаточно сформувати так звану “коаліцію охочих”.

Міністерство закордонних справ привітало ухвалення резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи “Російська агресивна війна проти України: необхідність притягнення до відповідальності та уникнення безкарності”.