Потреби у відключеннях електроенергії по всій країні немає – Шмигаль
- Фото: Денис Шмигаль/Telegram
- Фото: Денис Шмигаль/Telegram
Джерело: Денис Шмигаль/Telegram
Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що після масованої атаки РФ по енергосистемі України потреби у відключеннях електроенергії по всій країні немає.
“Ворог цього ранку атакував низку регіонів із застосуванням різних типів ракет і дронів. Внаслідок обстрілу спостерігаються проблеми з електропостачанням у деяких областях. Загалом ситуація в енергетиці контрольована, потреби у відключеннях по всій країні немає”, – запевнив глава уряду.
За його словами, рятувальники й енергетики вже працюють, аби оперативно повернути світло.
Денис Шмигаль зазначив, що Україна потребує більше зброї та більше систем ППО для захисту людей. А Росія потребує більше санкцій та більшої ізоляції.
Як відомо, під ранок 22 березня російські окупаційні війська завдали масованого удару по Україні ракетами різних типів та ударними БпЛА. Основна ціль ворога – об’єкти енергетичної інфраструктури країни. Влучання зафіксовано у низці областей.
В “Укренерго” повідомили про наслідки ранкової атаки РФ по енергооб’єктах України.
За даними компанії, ворожими ракетами та дронами пошкоджено десятки об’єктів енергосистеми.
Як наслідок – аварійні відключення в 7 областях, енергосистема отримує аварійну допомогу з 3 країн.
Тривають аварійно-відновлювальні роботи.
Найважча ситуація в Харківській, Одеській, Кіровоградській, Дніпропетровській областях.
Водночас, попри удари, енергосистема зберегла цілісність.
Щодо ЗАЕС, то внаслідок атаки виведено з роботи високовольтну лінію 750 кВ, яка була основною лінією живлення ЗАЕС. Зараз енергоживлення ЗАЕС відбувається лише за резервною лінією 330 кВ, що була відновлена ремонтними бригадами “Укренерго” 14 березня.
Аварійні відключення світала застосовано у наступних областях:
- Дніпропетровській
- Донецькій
- Кіровоградській
- Одеській
- Полтавській
- Сумській
- Харківській
Аварійну допомогу енергосистема України отримує від Румунії, Словаччини, Польщі.
Аварійно-відновлювальні роботи триватимуть цілодобово – до повного відновлення живлення споживачів.
- По ДніпроГЕС у Запорізькій області відбулося два прямих влучання російських ракет.
- Під час масованої атаки по Україні вночі 22 березня російські військові застосували понад 60 ударних безпілотників та близько 90 ракет різних типів.
- Вночі 22 березня війська РФ масовано атакували Україну, випустивши 151 засіб для повітряних атак. Більшість ворожих цілей збито.
У Генеральному штабі поінформували про оперативну ситуацію на фронті станом на 22:00 15 квітня. Загалом, від початку цієї доби відбулося 87 бойових зіткнень.
15 квітня президент Володимир Зеленська розповів, що переговори між командами України та США щодо угоди про рідкісноземельні метали пройшли позитивно.
Міноборони кодифікувало та допустило до експлуатації у Збройних силах України безпілотний авіаційний комплекс українського виробництва В-1, здатний перебувати в повітрі упродовж декількох годин.
Російська армія в Україні значно залежить від постачання артилерійських боєприпасів із Північної Кореї, свідчать внутрішні звіти Міноборони РФ.
Російська армія вже розпочала наступальні дії на Сумщині й Харківщині, попри заяви про переговори. Інформацію підтвердив Головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський, зауваживши, що Росія щомісяця збільшує своє угруповання на 8-9 тисяч військових, продовжуючи стратегічну наступальну операцію.