Росія та Китай наклали вето на резолюцію ООН щодо припинення вогню в Газі

Джерело: Reuters

Рада Безпеки ООН у п’ятницю, 22 березня, відхилила резолюцію, запропоновану Сполученими Штатами, що закликає до негайного припинення вогню в Газі через те, що Росія та Китай наклали вето.

Резолюція закликала до негайного припинення вогню протягом поточного священного для мусульман місяця Рамадан, звільнення всіх заручників і збільшення потоку гуманітарної допомоги в Газу.

За резолюцію проголосували 11 із 15 членів ради, але вето Росії та Китаю зупинило її ухвалення.

Алжир також проголосував проти резолюції, а Гаяна утрималась від голосування. 

У п’ятницю Вашингтон вперше підтримав текст, який вийшов на голосування зі словом “припинення вогню” під час війни в Газі.

Раніше США не сприймали слова “припинення вогню” і наклали вето на заходи, які включали такі заклики.

“Переважна більшість цієї ради проголосувала за цю резолюцію, але, на жаль, Росія та Китай вирішили застосувати своє вето”, – заявила в Раді безпеки посол США в ООН Лінда Томас-Грінфілд.

Вона звинуватила Росію і Китай у ветуванні резолюції з “цинічних” і “дріб’язкових” причин. Томас-Грінфілд сказала, що вони виступають проти резолюції просто тому, що вона була написана США, і розкритикувала обидві країни за те, що вони не засудили напад ХАМАС на Ізраїль 7 жовтня.

“Не дивлячись на всю палку риторику, ми всі знаємо, що Росія та Китай не роблять нічого дипломатичним шляхом для просування міцного миру або суттєвого внеску в зусилля з гуманітарної допомоги”, — сказала вона Раді після голосування.

Рада збереться о 10 ранку за східним часом у понеділок, щоб проголосувати за альтернативну резолюцію, розроблену обраними членами Ради безпеки.

The Weatherman Foundation – це благодійний фонд, створений американкою Елізабет Везермен та її чоловіком Ендрю Данканом невдовзі після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Президенткою Фонду його Меган Моббс. Меган  – донька генерала армії США, радника президента Трампа Кіта Келлога. Для неї головне не титули, а вибір, коли Росія напала на Україну, подружжя вирішило діяти і заснувало фонд на честь батька, який у молодості був військовим кореспондентом і знав, що таке війна зсередини.

На одному з пляжів на заході Ірландії подружжя Кейт і Джон Гей натрапило на пляшку з посланням, яка пропливла майже 3 тисячі кілометрів через Атлантичний океан. У ній була записка від пари закоханих – Аніти Моран та Бреда Сквайрса – яку вони залишили ще у 2012 році після побачення на канадському острові Белл.

Останні події в Польщі, пов’язані з демонтажем українських символів та ігноруванням проявів ксенофобії, засвідчують тривожну тенденцію: польська держава не дає належної відповіді на зростання антиукраїнських настроїв. Про це пише польський журналіст і публіцист Міхал Ольшевський у своїй колонці для “Gazeta Wyborcza”.

У Держдумі Росії готуються до розгляду законопроєкту, який дозволить притягати до кримінальної відповідальності “іноагентів” після першого ж порушення закону – без попереднього адміністративного покарання. Про це повідомив спікер Держдуми В’ячеслав Володін у своєму Telegram-каналі.

Платформа McHire, яку McDonald’s використовує для прийому на роботу нових співробітників, виявилася вразливою до елементарного злому. Двоє незалежних дослідників кібербезпеки – Ієн Керролл і Сем Каррі – з’ясували, що до внутрішньої системи, яка обробляє заявки кандидатів, можна було увійти, просто ввівши логін і пароль “123456”.