«Молишся на ЗСУ, але ненавидиш ТЦК»: Павлюк про те, як РФ може перемогти завдяки Україні
Джерело: командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк у Facebook
Командувач Сухопутних військ Збройних сил України генерал-лейтенант Олександр Павлюк висловив думку, що Росія може перемогти у війні користуючись настроями українців. Він наголосив, що “деякі наші співгромадяни, на жаль, втратили розуміння, що їхні дії та публічні вислови перетворились на потужну зброю в руках ворога”.
Павлюк назвав тактику росіян останніми місяцями “давньокитайськими стратагемами ведення війни”, якими ворог “дуже вправно” користується.
“Згадаймо, що у нас писали й поширювали в соцмережах два роки тому і порівняймо з тим, що зараз. Від черг до ТЦК і мемів “як служити – то всі хворі, а як воювати – то всі здорові”, ми дійшли до цькування військових з ТЦК та моральної підтримки ухиляння від захисту України”, — написав він.
За його словами, від єдності два роки тому наш простір новин та обговорень “так скотився (а точніше, оскотинився!) не без допомоги наших чудових блогерів та вільних медіа”.
“В стрічках новин безліч репортажів про “нещасних потопельників у Тисі” чи загони “бойових гуцулів”. Але матеріали щодо роботи ТЦК, особливостей проходження військової служби, необхідності виконання військового обов’язку – майже відсутні. Цікавість видань до таких тем не спостерігається. Звернення від медіа задля роз’яснення цих питань – одиничні. Не вийде зробити кричущий заголовок? Цільова аудиторія ховатиме очі?”, — додав командувач.
Він звернув увагу, що на сьогодні здебільшого ТЦК та їх роти охорони є військовими, що втратили здоров’я на війні та визнані непридатними до проходження служби в бойових частинах.
“Як дійшло до того, що до цих людей, які пройшли пекло, стало прийнятним ставитись як до ворогів і називати “людоловами”. Чому в усіх матеріалах про “неправомірні дії ТЦК” свідомо упускається найголовніший акцент: неправомірною передусім є відмова чоловіків від свого конституційного обовʼязку — захисту України? Вже не кажучи про те, що всі кадри на кшталт “пакування в бус” принципово (!) не містять, що саме в поведінці героїв матеріалу призвело до таких наслідків”, — написав він.
Наостанок Павлюк запитав: “Тож перш ніж поділитись “кричущим сюжетом про порушення прав” та тяжку долю “бідолашних ухилянтів”, варто запитати себе: кому це насправді допомагає перемогти у війні? Точно що не Україні”.
- У парламентському комітеті з національної безпеки, оборони та розвідки у межах роботи над законопроєктом про мобілізацію шукають оптимальний спосіб забезпечення людей з інвалідністю необхідним доглядом в умовах воєнного часу. У такий спосіб вони хочуть заблокувати можливість використання такої схеми для ухилення від військової мобілізації.
Литва профінансує виробництво українських далекобійних дронів. Міністр оборони Рустем Умєров підписав відповідний меморандум з литовським колегою Лаурінасом Кащюнасом у Вільнюсі.
Службові собаки Рем і Фінч, разом зі своїми наставниками, отримали нагороди від Кінологічної спілки України під час церемонії “Чотирилапі захисники”.
В останню суботу листопада в Україні вшановують жертв Голодомору 1932-1933 років та масових штучних голодів…
Енергетики відновили роботу високовольтної повітряної лінії живлення, що з’єднує тимчасово окуповану Запорізьку АЕС з енергосистемою України. Вона була пошкоджена через російські обстріли.
Британець зізнався, що здійснив підпал лондонського підприємства, пов’язаного з Україною, і що він отримав гроші від іноземної розвідки, ймовірно, російської.