«Відвал ніг»: військовий «Терен» створив тревел-шоу про інклюзивність в Україні

Джерело: Youtube-блог Олександра Терена

Ветеран російсько-української війни Олександр “Терен” Будько, який втратив обидві ноги на фронті, запустив розважальне інклюзивне шоу “Відвал ніг або All інклюзив”, в якому разом із медійними людьми перевіряє міста України на інклюзивність.

Терен та гості його шоу, сидячи у кріслах колісних відвідують найбільш відомі туристичні маршрути, пам’ятки та музеї українських міст й оцінюють, наскільки вони пристосовані до людей з інвалідністю.

На каналі вже вийшло чотири випуски. Перший був з коміком Василем Байдаком у Вінниці. В цьому епізоді Терен і Байдак відвідали музей Пирогова, відвідали простір CHERDAK та кафе “Пан Заваркін”, сходили на екскурсію з місцевою екскурсоводкою, й протестували інклюзивний транспорт у Вінниці.

Скрін з випуску

В другому випуску Олександр Терен досліджував на безбарʼєрність місто Львів разом із українською журналісткою Машею Єфросиніною.

Скрін з випуску

“Маша Єфросиніна в новому епізоді Відвал ніг поборола страх та сіла в крісло колісне, щоб зрозуміти що таке інклюзивна бруківка в Львові та дослідити місто на безбарʼєрність. Чи змогла вона з Олександром Тереном потрапити в кавʼярню, зняти номер в готелі, знайти карту доступності та покататися на ковзанах дивіться в цьому відео. А ще ведучий та гостя епізоду знімуть бар’єри в голові і підсвітять делікатні теми сексуального життя людей з інвалідністю”, – йдеться в описі випуску. 

В третьому епізоді Терен разом блогером Владом Хільченком відправилися в Буковель. Там вони перевірили чи насправді доступний туристичний гайд для людей з інвалідністю, який пропонує курорт; покататися на адаптивних лижах; склали список доступних готелів курорту та вказали на проблеми інфраструктури.

Скрін з випуску

В новому випуску Терен разом з Олександрою Заріцькою – солістка гурту KAZKA – перевірили на безбар’єрність українську столицю.

Скрін з випуску

“Здавалося, Київ мав би задавати темп для створення безбар’єрного простору для людей, але натомість ми бачимо дуже багато новобудов, нових рішень архітектурних, які, на жаль, не враховують потреби людей з інвалідністю”, – зазначив Терен в описі епізоду.

У шоу також є перекладачка жестовою мовою – Анфіса Худашова.

На полігоні під Ульмом українські військові проходять курси першої допомоги на полі бою. Для навчання закупили п’ять силіконових інтерактивних манекенів Simman 3G plus. Ціна однієї штуки – 100 000 євро, маса – 80 кг. 

Фотографи Влада та Костянтин Ліберови оприлюднили світлини українських військових, котрі лиш нещодавно повернулися з російського полону. Виснажені, у російському полоні армійці втрачають по 20, 30, а дехто навіть 40 кг. Українська сторона дотримується Женевської конвенції і закликає світову спільноту примусити РФ до виконання міжнародних обов’язків.

Президент Казахстану Касим-Жомарт Токаєв закликав канцлера Німеччини Олафа Шольца, котрий нині перебуває з візитом у країні, відмовитися від ідеї про те, що Росія може зазнати поразки на полі бою, і підтримати мирний план Китаю щодо України.

У НЕК “Укренерго” поінформували, що 17 вересня заходи обмеження споживання не прогнозуються. У компанії закликали споживати електроенергію ощадливо протягом всієї доби.

15 вересня відбувся останній день щорічної міжнародної виставки сучасного мистецтва viennacontemporary. Подія об’єднала провідних художників,…