У Херсоні затримано ексохоронця російської катівні: він планував втекти за кордон

Джерело: Служба безпеки України

У Херсоні затримано чоловіка, який, за даними слідства, був охоронцем у російській катівні. Затриманий намагався втекти за кордон.

Під час стабілізаційних заходів у Херсоні затримано місцевого жителя, який у період окупації міста охороняв російську катівню.

Коли місто було деокуповане, зловмисник спалив “посвідчення тюремного наглядача” та переїхав до орендованої квартири, щоб “замести сліди”.

Як встановило слідства, він планував переховуватись таким чином до січня 2025 року. коли йому виповниться 60 років, а опісля – виїхати за межі України як переселенець.

Проте співробітники СБУ викрили зловмисника та затримали його.

При обшуку в оселі затриманого виявлено мобільний телефон із доказами його злочинних дій, а також формений одяг російського зразка, який йому видали окупанти.

За даними слідства, на початку повномасштабного вторгнення РФ він працював інженером-електромеханіком на місцевому підприємстві.

Після захоплення Херсона чоловік добровільно вступив до “адміністрації” російської тюрми, яка діяла у захопленій на той час місцевій виправній колонії.

Там його призначили “молодшим інспектором відділу нагляду та безпеки” окупаційної установи.

На цій “посаді” він охороняв камери, в яких тримали ув’язнених учасників руху опору в регіоні.

У застінках окупанти катували українських патріотів і намагалися “вибити” з них згоду на співпрацю з агресором.

Затриманому повідомлено про підозру за ч. 7 ст. 111-1 Кримінального кодексу України (колабораційна діяльність, добровільне зайняття громадянином України посади в незаконних правоохоронних органах, створених на тимчасово окупованій території).

Він перебуває під вартою. Йому загрожує до 15 років тюрми з конфіскацією майна.

Париж офіційно надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких ракет великої дальності.

У місті Бровари Київської області стався вибух у квартирі.

З перших днів повномасштабного вторгнення тоді ще полк “Азов” – заступив на оборону міста Маріуполя….

Служба зовнішньої розвідки України оприлюднила низку документів, які показують, як у 1980-х роках КДБ УРСР активно відстежував діяльність українських емігрантських організацій, які намагалися привернути увагу світу до Голодомору 1932–1933 років. Радянська влада намагалася будь-якими способами зупинити ці акції, звинувачуючи українців у “антирадянській істерії”.

У четверту суботу листопада Україна об’єднується в скорботі, вшановуючи пам’ять жертв Голодоморів — однієї з…