Протягом доби оборонці півдня знищили 31 одиницю озброєння та військової техніки росіян
Джерело: Сили оборони півдня України
Сили оборони півдня надалі завдають вогневого ураження по місцях дислокації ворога, вогневих позиціях і тилах, знищуючи особовий склад та техніку окупантів.
Протягом доби отримали підтвердження, що у ворога на Оріхівському та Херсонському напрямках стало менше на 116 окупантів та 31 одиницю озброєння й військової техніки, з них:
- два зенітно-ракетні комплекси “Бук”;
- п’ять артилерійських систем;
- один міномет;
- дві станції радіоелектронної боротьби;
- один комплекс відеоспостереження “Муром-М”;
- 18 одиниць автобронетехніки;
- одна станція аерофотофіксації;
- один човен.
Також знищено 3 польові пункти боєпостачання.
Зазначимо, що в Україні триває 763-тя доба від початку повномасштабного вторгнення РФ. На цей час втрати російської армії у живій силі (вбитими та пораненими) становлять понад 439 тисяч осіб.
За даними Генштабу, станом на 27 березня 2024 року, орієнтовні втрати російських військ в Україні становлять:
- особового складу ‒ близько 439 190 (+1 030 за добу)
- танків ‒ 6 904 (+11 за добу)
- бойових броньованих машин ‒ 13 216 (+9 за добу)
- артилерійських систем – 10 931 (+27 за добу)
- РСЗВ – 1 019
- засоби ППО ‒ 728 (+1 за добу)
- літаків – 347
- гелікоптерів – 325
- БпЛА оперативно-тактичного рівня – 8 578 (+25 за добу)
- крилаті ракети ‒ 2 015 (+1 за добу)
- кораблі/катери ‒ 26
- підводні човни – 1
- автомобільної техніки та автоцистерн – 14 539 (+41 за добу)
- спеціальна техніка ‒ 1 794 (+5 за добу)
Протягом минулої доби авіація Сил оборони завдала ударів по 2 пунктах управління та 8 районах зосередження особового складу, озброєння та військової техніки противника.
Підрозділами ракетних військ завдано ураження по 1 засобу протиповітряної оборони, 1 артилерійському засобу та 1 складу боєприпасів противника.
- Очільник Повітряних сил США в Європі і командування об’єднаних повітряних сил НАТО, генерал Джим Хекер заявив, що українська акустична система виявлення повітряних цілей ефективно знаходить російські ударні безпілотники та координує засоби ППО.
Організація ЮНЕСКО ухвалила застосування в екстреному порядку механізму “спеціального моніторингу” щодо Будинку Державної промисловості у Харкові. Україна стане першою країною, де застосують механізм спецмоніторингу.
Прем’єр-міністр Польщі Дональд Туск на спільному з президентом Франції Емманюелем Макроном брифінгу заявив, що наразі Польща не планує відправляти свої війська в Україну.
Обраний президент США Дональд Трамп під час передвиборчої кампанії був переконаний, що здатен забезпечити мирну угоду між Україною та Росією всього за 24 години, проте тепер визнає, що це складніше, ніж він стверджував.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що Україні потрібно дати запрошення в НАТО, хоч і визнав, що країна не стане членом Альянсу до закінчення війни.
Як зазначила Стефанішина в інтерв’ю, Україна відкрита до обговорення ідеї розміщення іноземних військ на своїй території для гарантування безпеки.