Сотні видів акул опинилися під загрозою вимирання через косметичну індустрію

Джерело: Sky News

Глибоководні акули та скати повільно розмножуються, тому інтенсивна риболовля ставить їх під більшу загрозу, ніж інші види. Окрім того, скорочення їхньої чисельності пов’язують ще й з косметичною індустрією.

Зазначається, що в жіночих засобах для догляду за шкірою, а також у деяких медичних препаратах серед іншого використовується речовина під назвою “сквален”. Одним з основних джерел її отримання є печінковий жир глибоководних акул.

Нове дослідження показало, що хоча екологи традиційно переймаються шкодою від видобутку корисних копалин на дні моря, надмірний вилов глибоководних видів риб несе в собі більшу шкоду.

За словами вчених, з-поміж 2800 видів глибоководних акул і скатів майже 390 вже знаходяться під загрозою зникнення. Надмірний вилов загрожує їм більше, ніж іншим видам, оскільки вони дуже повільно розмножуються.

Хоча зараз багато косметичних компаній використовують сквален рослинного походження, його видобуток з акул все ще залишається дуже поширеним в усьому світі.

Згідно з даними ООН, у 2018 році на світовому ринку було продано близько 750 тонн так званої акулячої олії – сировини, з якої отримують сквален. Щороку у світі виловлюється до 100 мільйонів акул заради їхніх плавників і м’яса, а також жиру з печінки.

В зоопарку у Балтіморі (штат Меріленд, США) помер африканський пінгвін, який допоміг врятувати свій вид від вимирання, залишивши після себе понад 200 нащадків, та проживши набагато довше, ніж очікувалося.

Протягом дня, 7 вересня, армія РФ здійснила 76 обстрілів прикордонних територій і населених пунктів Сумської області. Зафіксовано 140 вибухів. 

Міністерство юстиції США повідомила, що в Канаді пакистанцю висунуто кримінальне звинувачення за нібито планування масового розстрілу євреїв у Нью-Йорку в річницю нападу ХАМАС в Ізраїлі 7 жовтня 2023 року.

Станом на 22:00 в суботу, 7 вересня, за поточну добу по всій лінії фронту відбулося 168 бойових зіткнень. 

В новому iPhone 16 від Apple використовуватимуть технологію нового покоління чіпів Arm, що стане останнім кроком у прагненні технологічного гіганта запровадити функції генеративного штучного інтелекту у своїх смартфонах.