Фільм «Звідки куди» про евакуацію українців здобув нагороду на Вільнюському кінофестивалі
Джерело: Держкіно
Документальний фільм про евакуацію українців “Звідки куди” здобув нагороду Best film на Вільнюському міжнародному кінофестивалі Kino Pavasaris.
У фільмі розповідається, як у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди не можуть визначитись тут і зараз, врешті вирішують відмовитися від того, що мають, і втекти від війни.
Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для переселенців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково.
“Звідки куди” – це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. Фільм створено у копродукції Польщі, Франції та України. Режисер: Мачек Хамела.
Вільнюський міжнародний кінофестиваль Kino Pavasaris – щорічний кінофестиваль, який з 1995 року відбувається у березні у Вільнюсі. Є найбільшим кінофестивалем Литви за кількістю фільмів та авдиторією. Цьогоріч фестиваль відбувався з 14 по 27 березня.
- Документальний фільм про евакуацію українців “Звідки куди” отримав спеціальну відзнаку за підтримку прав людини на документальному кінофестивалі у Салоніках (Греція).
- Фільм “Степне” української режисерки Марини Вроди визнано найкращим на 35-му фестивалі фільмів країн Центральної та Східної Європи, що проходив 19-27 січня 2024 року в Трієсті (Італія).
- Документальний фільм українського режисера Мстислава Чернова “20 днів у Маріуполі” номінували на “Оскар-2024” у категорії “Найкращий повнометражний документальний фільм”.
Російська авіаційна промисловість із початку повномасштабної війни проти України спромоглася виготовити лише сім пасажирських літаків SuperJet 100, придатних для цивільної авіації, хоча планували – 108 до 2025 року.
Начальника одного з територіальних сервісних центрів МВС України викрили на тому, що він під час повномасштабного вторгнення придбав елітні апартаменти в Грузії на суму до 82 тис. доларів та організував схему перепродажу автомобілів.
Цьогоріч месенджер Telegram заблокував рекордну кількість каналів, включаючи 702 тисячі з матеріалами про дитяче насильство.
26-річна Демі Аголія померла в лікарні Стамбула ще 8 січня, через три дні після операції з підтяжки сідниць (BBL), яку вона зробила в Туреччині. Смерть жінки настала внаслідок мікроскопічної жирової емболії, коли жир потрапив у кров, що спричинило серйозні ускладнення. Слідчі вказують, що смерть стала наслідком недбальства і низького рівня медичного догляду.
Головне управління розвідки повідомило, що залишки військового контингенту Росії з найвіддаленіших регіонів Сирії стягують до баз, де військові РФ пиячать та мародерять.