Фільм «Звідки куди» про евакуацію українців здобув нагороду на Вільнюському кінофестивалі

Фото: Держкіно

Джерело: Держкіно

Документальний фільм про евакуацію українців “Звідки куди” здобув нагороду Best film на Вільнюському міжнародному кінофестивалі Kino Pavasaris.

У фільмі розповідається, як у перші дні повномасштабного вторгнення Росії в Україну люди не можуть визначитись тут і зараз, врешті вирішують відмовитися від того, що мають, і втекти від війни.

Коли вони сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів, виконуючи різні функції для переселенців: кімнати очікування, лікарні, притулку, зони довіри та свідчень, які є спільними для людей, що зустрілись випадково.

“Звідки куди” – це колективний портрет, складений із переживань тих, хто має єдину мету: знайти безпечне місце у вирі війни. Фільм створено у копродукції Польщі, Франції та України. Режисер: Мачек Хамела.

Фото: Держкіно

Вільнюський міжнародний кінофестиваль Kino Pavasaris – щорічний кінофестиваль, який з 1995 року відбувається у березні у Вільнюсі. Є найбільшим кінофестивалем Литви за кількістю фільмів та авдиторією. Цьогоріч фестиваль відбувався з 14 по 27 березня.

Пізно ввечері 29 квітня російські війська вкотре обстріляли Харків безпілотниками, постраждали щонайменше троє цивільних.

Компанія Lionsgate представила головних акторів приквелу до франшизи “Голодні ігри”. Головні ролі “Світанку на Жнивах” виконають Джозеф Зада та Вітні Пік.

Регулятори ЄС ініціювали розслідування щодо хвилі відео в TikTok під хештегом #SkinnyTok, які просувають надмірну худорлявість. Вони мають намір оцінити, чи достатньо платформа робить для захисту дітей в інтернеті.

Інтернет-магазин @ielectronics вирішив нагадати українцям про традицію сексистської реклами: якщо дівчина забажала айфон — вона має підготуватися. Таку “креативну” ідею продавці втілили в одному з останніх відеороликів на своїй сторінці в Instagram.

Влада Франції офіційно звинуватила військову розвідку Російської Федерації у причетності до серії кібератак, які тривали протягом десятиліття. Мова про діяльність хакерського угруповання APT28 (відомого як Fancy Bear), котре пов’язують з атаками на урядові ресурси в Європі та США.